| Andreea0612 a întrebat:

Voi duceti o viata sanatoasa? Daca da... Ce alimente consumati si ce sporturi faceti?
Dar sa fiti sinceri, nu inventati.
Spuneti activitatile pe care le practicati si ce mancaruri sanatoase mancati.

4 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Practic sala de forta, dimineata beau un albus de ou, dupa aia imi fac un bol cu ovaz cu lapte, alaturi de niste fructe.

| Robert030 a răspuns:

Orez brun
Pui
Peste
Fructe de mare
Legume
Fructe
Icre facute in casa
Ulei de masline
Sos de soia
Paine integrala
Cartofi la cuptor/fierti/piure
Miere
Nuci/Migdale
Si lista continua...
Ce sport fac?
Pai cardio, si de la toamna volei.

| LeeJoU a răspuns:

Pai, eu practic hockeyul de 8 ani, acum am 14, cu mancarea in ultimul timp mananc mai sanatos pentru a mai slabi putin, dar pana acum mancam detoate iar acum dimineata mananc un bol de lapte cu cereale, dupa masa o supa si o salata, iar seara depinde mai mananc si cartofi prajiti undeori dar de multe ori iau un fruct. Eo zic ca nu duc o viata sanatoasa 100% dar vreo 70% da :-s

| McBygie a răspuns:

Daca practici un sport nu prea conteaza ce mananci pentru elimini tot prin efortul depus. Eu de exemplu practic polo si trebuie sa mananc mai mult dar nu se observa.