| Andreea0612 a întrebat:

Voi duceti o viata sanatoasa? Daca da... Ce alimente consumati si ce sporturi faceti?

Dar sa fiti sinceri, nu inventati.

Spuneti activitatile pe care le practicati si ce mancaruri sanatoase mancati.

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu fac sport și nu mănânc sănătos, că nu îmi permit financiar.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu mananc sanatos, mananc neregulat, dorm 10-12 ore (vara, ca in timpul liceului.), beau doar cola, rar apa, mananc alimente greu de digerat, si totusi, ca prin minune sunt foarte inalt, am un corp atletic si sunt plin de viata.Norocul meu!

| Cosmin86 a răspuns:

Am facut kickboxing, acum fac doar bodybuilding, mancare : 5 mese pe zi bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua), mancare cat mai naturala si mai putin procesata ( evit chiar si iaurturile ), 2-3 fructe/zi intre mese.

In principiu piept de pui, de curcan, muschi de vita, somon, brocoli, orez fiert, cartofi copti, masline, nuci, alunem, etc.

| 21ndstillachild a răspuns:

Sincer,mananc ce am chef,de la mancaruri preparate,chipsuri, dulciuri, acrituri etc, iar miscare, mai fac din cand in cand niste flotari sau abdomene

| ilegalnonstop a răspuns:

Bodybuilding(2 ani), mancare- cat mai normalawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru ilegalnonstop):

Adica doar 3 mese pe zi? Asta nu prea e compatibil cu bodybuilding happy

| ilegalnonstop a răspuns (pentru Cosmin86):

Am facut bodybuildinglaughing! acum nu am de ce sa pastrez regimul dinainte.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Daca esti fata nu trebuie sa-ti faci griji in privinta financiarului, poti manca sanatos si ok si pe bani putini, dar daca vine vorba de baieti care vor sa puna masa musculara, da acolo trebuiesc bani multi.Eu unul am 11 ani de arte martiale 5 de culturism, si am experimentate multe lucruri

| Manuela18 a răspuns:

Cred ca am o viata destul de sanatoasa. Mananc doar alimente usor de digerat mai ales acum vara. Ca sa ai o viata sanatoasa este important sa te odihnesti, sa dormi 7-8 ore pe noapte si sa bei multe lichide si ma refer la apa si sucuri facute acasa la robot. Consum carne de pui, cateodata si paste, soia, orez, ciorbe si multe fructe(cand vreau sa inlocuiesc o masa mananc mai multe fructe 2 mere sau o banana si o piersica, depinde dar nu e foarte bine pentru unii, de obicei seara mananc un fruct). Iar sport fac cam toata ziua, ies cu bicicleta, cu rolele, mai alerg seara si inainte sa dorm fac gimnastica si abdomene. Cam atat. Ca sa fii un om sanatos trebuie sa eviti sarea si dulciurile in exces.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Manuela18):

Fructele nu sunt foarte sanatoase, mai ales daca mananci multe sau inlocuiesti o masa cu ele, au zahar, fructoza si fermenteaza. 2-3fructe/zi intre mese sunt suficiente