| georgianadeea a întrebat:

tuturor! voi ati citit fram, ursul polar? de ce v-a placut? dau fundita pentru cele mai bune si frumoase raspunsuri!

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Chiar dacă am început s-o citesc obligată de doamna învăţătoare, prin clasa a IV-a, mi-a plăcut tare mult. Primul capitol m-a cam plictisit, dar apoi a început să-mi placă tot mai mult.
Mi-a plăcut pentru că este o poveste emoţionantă. Şi, acum că mi-ai amintit, am de gând s-o citesc din nou.

| BlueBird05 a răspuns:

Este o carte exceptionala, o carte care nu are varsta. Am plans atunci cand Fram a plecat si a lasat acel pui de urs singur. In schimb mi-a placut ca a reusit sa salveze acei doi buni prieteni, pe Egon si Otto, pana la urma totul s-a terminat cu bine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inocentza cu care autorul (chiar daca era om mare) te putea duce inapoi in vremurile in care erai copil...