| anonim_4396 a întrebat:

va rog ajutati-ma! Cum sa gasesti unde se afla o persoana cu ajutorul numarului de telefon?

1 răspuns:
| manuel72 a răspuns:

Nu poti. Aplicatia care era acum ceva timp pe toate telefoanele era un fake care functiona astfel:tu aveai aplicatia si o arata-i prietenilor care evident se strangeau in jurul tau, asa ca tu cereai numarul de telefon al unuia din ei ca sa faci proba.Ei bine aplicatia iti accesa gps-ul de pe telefonul tau si dadea pozitia telefonului tau. Evident amicul care era langa tine credea, dar daca ar fi fost mai departe se prindea. Exista posibilitatea, utilizand aplicatia viber ca din greseala in timp ce ti se trimite un mesaj sa ti se trimita si pozitia telefonului la momentul trimiterii.Altfel,nu poti.