| Denysuk_3788 a întrebat:

Buna happy Voi aveti cel mai bun prieten sau cea mai buna prietena? Eu am avut pana acum mai multe, dar la inceput in primele luni ne simteam bine, radeam, parca eram facute sa fim cele mai bune prietene. Dupa cateva luni, totul se schimba si ea devenea cu totul alta persoana.Ma simteam folosita. Apoi a venit o alta fata care ma consola si cu timpul ii lua locul precedentei.Si ea se schimba si nu ma mai baga in seama, parca nu mai era ea.Am avut vreo 5 sau 6, dar dupa atatea dezamagiri, in final am hotarat ca sa nu mai am niciodata o cea mai buna prietena, pentru ca pana la urma, tot singura imi va fi mai bine.Am fost dezamagita de prea multe ori crying Nu mai suport.Nu mai am cui sa ii spun ce ma doare crying Pt ca nimeni nu iti mai e prieten mai mult de 6 luni in ziua de azi.Credeti ca am procedat bine hotarand asta?

Răspuns Câştigător
| irina_3672 a răspuns:

Buna!big hug
Si eu am avut o grmada de prietene, dar timpul si diferite chestii ne-au cam despartit. Ii spuneam uneia ce patisem, urmatoarea zi am trezeam barfita de toti pe la spate, asta m-a facut sa realizez cine imi era si nu prieten. Nu pot numi prieten pe cineva care e dragut cu mine cand are el nevoie de ajutor, iar cand eu am uita ca exist. Sunt prietena buna cu cateva dintre colege, incerc sa fiu draguta cu toti, dar am invatat cui sa-ispun ce simt si cui nu. Prietena mea cea mai buna este sora mea mai mare, ea intotdeauna imi vrea binele si mereu va fi prietena mea. Daca nu ai o sara mai mare, incearca sa vorbesti cu mama ta, sigurte va asculta si ea. Totusi, am 13 ani si eu, stiu ca nu e usor sa ii spui mamei totul laughing. Vezi cine iti e prieten cu adevarat si cine nu, daca totusi vrei sa stai la u pahar de poveste cu cineva, lasa-mi id-ul tau si iti voi da add, fi sigura ca in mine poti avea incredere.winking

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu am si una si alta. Ii cunosc de ani de zile pe amandoi. Timpul nu mi-a dovedit pana acum niciodata ca m-am inselat.Sunt niste oameni minunati si mi-am dat seama de mult de asta si tocmai de asta incerc sa fiu si eu la nivelul asteptarilor lorhee hee
Nu pot sa zic, am avut parte si de momente-limita in care eram sigura ca nu vom mai vorbi never ever dar "iarba rea nu piere"laughing
Dar am trecut peste toate lasand de la noi.Eu mai putin ca naraised eyebrows
Prietenia adevarata trebuie sa treaca de proba timpului, altfel nu isi merita numelewinking

| Dianna a răspuns:

laughing prietenele bune nu au termen de garantie sa spun asa.alea nu ti-au fost prietene de la inceput.deci cum s`au plictisit de prezenta ta cum s`au facut nevazute.am trecut si eu prin situatii din astea laughing. sti linistita ca cine va dori sa-ti fie prieten o sa-ti fie neconditionat. pup :*

| denisa20 a răspuns:

Stii cum se spune: "omul din greseli invata". Am invatat cu timpul ca nu merita sa ai incredere in orice persoana care se poarta frumos cu tine si ca in unele momente e mai bine sa ai ca "prietena cea mai buna" un baiat pentru ca el nu te va barfii niciodata si poti avea incedere mai multa in el decat intr-o fata.Mereu zic ca am cea mai buna prietena din lume, dar cu timpul realizez ca nu e asa.Sa stii ca odata si odata va aparea o persoana in care vei avea incredere si te va ajuta mereu.Iti spun sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine Dumnezeu mie mi-a dat o prietena de acum 14 ani și nu mi-a luat-o nici în ziua de azi chiar dacă suntem departe una de alta tot cele mai bune prietene suntem și ne spunem tot...deci pot spune ca am noroc. Si chiar dacă mai apar în viata mea persoane cu care ma înțeleg bine tot ea rămâne prietena mea cea mai buna. big grin