| Autumnfeelings a întrebat:

Eu si cu o fata ne intelegem super bine.Am hotarat sa devenim cele mai bune prietene.Si fosta ei prietena crede ca ea si cu fata aceea sunt inca cele mai bune prietene desi nu mai sunt si ca eu si fosta ei prietena suntem doar prietene.Cum sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| ralucsi a răspuns:

Prietenia nu se cumpara, in nici un caz. Ar trebui sa va petreceti mai mult timp impreuna, si sa vedeti daca sunteti sigure amandoua de acest lucru. Apoi, trebuie sa le aratati lumii intregi ca sunteti cele mai bune prietene : va ajutati la bine, la greu // va faceti cadouri // stati impreuna // aveti discutii de varsta voastra ...etc. Iar ei ii vei spune frumos, ca nu ai nimic cu ea.Ca e o prietena buna, dar te inteelgi mai bine cu "--numele--", ati inceput sa va petreceti mai mult timp impreuna, sa discutati. Nu o raniti, sa fiti toate 3 de fata si s-o sustineti. Sa nu o lasati deoparte, sa nu lasati balta. Veti fii in continuare prietene dar nu BFF! Sper ca te-am ajutat kiss Fundaaa?

7 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu poti sa hotarasti intr-o zi ca tu si o fata sunteti cele mai bune prietene, asta se observa in timp. Puteti fi toate 3 prietene, daca vreti voi cele mai bune si gata. Problema rezolvata.

| Loly a răspuns:

Nu am prea inteles ce ai vrut sa zici dar de ce nu puteti fi toate 3 prietene? Tu ai scris acolo ca ati hotarat sa fiti cele mai bune prietene.Asa ceva nu se poate pentru ca nu poti spune "gata.Eu si fata aceasta suntem cele mai bune prietene".Nu se poate asa ceva.Sa fii cea mai buna prietena a unei persoane consta in intelegere, sa stie sa te asculte si sa iti fie alaturi.Si tu zici ca vrei sa ii spui acelei fete ca ea si noua ta prietena nu mai sunt cele mai bune prietene.Nu se face asa ceva. Daca fata aceea crede ca inca sunt prietene inseamna ca are incredere in ea si ca tine mult la ea. Daca i-ai spune asa ceva ai ranio foarte mult si ar crede ca tu i-ai "furat" cea mai buna prietena.Luati-o si pe ea in grupul vostru si fiti prietene toate 3.Va fi mult mai distractiv, crede-ma.Bafta.

| PetreConstanta a răspuns:

La fel cum ne-ai spus noua

| afrodita3333 a răspuns:

Sa fii cea mai buna prietena cu cineva nu este o decizie pe care o iei...totul vine de la sine in timp va ve-ti da seama cine cu cine e cea mai buna prietena big grin

| sweetkitty222 a răspuns:

Pai ar trebui sa incerci impreuna cu prietena ta ca cea mai buna prietena a ta este doar prietena cu fosta ei prietena cea mai buna. Dar ar trebui sa o iei usor in caz de fosta eiprietena a tinut mult la ea.

| Vanesucu a răspuns:

Nu poti invata cum sa fii o prietena...

| Autumnfeelings explică (pentru Vanesucu):

Sa sti ca sunt o prietena buna