| cucalic a întrebat:

voi ce parere aveti de moartea MADALINEI MANOLE? mie imi pare rau de ea, dar m-ai ales de copilas?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai complicata, adanca, complexa. A fost o depresie veche si agravata in timp, provocata de mai multe lucruri. Cred, ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut/putut sa traiasca. In general artistii gandesc putin diferit/altfel fata de oamenii obisnuiti. Asa ca n-ar trebui sa evaluam decizia ei din perspectiva proprie. Are o melodie foarte frumoasa, in care spune: "...Doamne, de-as fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri...". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze. Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sper, ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei! Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu ii vor ramane. Trist.
Cateva dintre trairile ei sufletesti de-a lungul vietii, niste melodii frumoase si foarte actuale: "Cine esti tu?!" http://www.youtube.com/watch?v=P6ypXBagnhk&feature=related , "Suflet gol" http://www.youtube.com/watch?v=4rR7LTSgcBg&feature=related , "Tu n-ai avut curaj" http://www.youtube.com/watch?v=DryQENgC7TE&feature=related , http://www.youtube.com/watch?v=yxCQvzAbP4c&feature=related .
Si in incheiere un ramas bun - "Si vei pleca" http://www.youtube.com/watch?v=z_QvuXKhlHY&feature=related .
Doamne, de-AI fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri!

7 răspunsuri:
| lovenotsex a răspuns:

Acest subiect a fost dezbatut prea mult din punctul meu de vedere.Nu merita sa se vbeasca atat dupa ce s-a sinucis si a lasat un copil de 1 an, care nu va sti niciodata cei aia iubirea de mama. Dumnezeu s-o odihneasca, nu avem dreptul sa judecam, dar nu a procedat corect, oricare ar fi greutatile, nu aceasta este solutia. Daca o luam asa cei care sunt invalizi sau au boli mintale, ori au suferit accidente, paralizati, surzi, muti, saracii, muritorii de foame, atatea si atatea exemple ce ar trebui sa faca?! Nu a fost corect pentru copil.

| Gigiku a răspuns:

A facut cea mai mare greseala pe care o poate face omul: si-a pus capat vietii, darului suprem, dat de insusi Dumnezeu. Si pentru ce? Pentru ca nu o mai apreciau fanii? Asta nu e motiv sa iti pui capat vietii. Nu exista motiv sa pui capat vietii! Se spune ca vei fi iertat daca te sacrifici, ca Dumnezeu te poate accepta in Rai pentru milostivenia ta, dar Madalina, Madalina nu a apreciat viata, nu a apreciat momentele pe care le-a trait si le poti trai in timpul vietii.

| claudiea79 a răspuns:

Si mi imi pare rau ca a murit madalina manole. cine sintem noi sa o judecam? nu stim cum a trait cu serban georgescu primul sot ala ii lua si mincarea din farfurie o umilea si isi batea joc de ea. 15 ani cred ca ia ajuns cit a mintit-o si inselat-o. nu poti sa stii ce era in casa ei? cu actualul sot. el stie adevarul si cu mama lui. daca i-a facut ceva el stie nu o sa zica niciodata sa nu dea de belele. o consideram ce-a mai frumoasa si decenta cintareata pop.

| Adyr0 a răspuns:

Nu stiu de ce am impresia ca, exact asta a si vrut. Sa-i planga lumea de mila, sa afle toata tara ca a murit Madalina Manole, mai ceva ca in filmele de Oscar. Ea probabil a trait cu impresia ca viata ei a fost film in care ea a jucat rolul principal si filmul s-a terminat cu moartea tragica a acestuia, in lacrimile de crocobaur a spectatorilor. Sper ca nu pare prea deplasata observatia mea, dar ai fi surprinsa sa crezi cate vedete gandesc asa. Adica mor in medie 300, 000 de oameni pe zi, nu stiu de ce moartea Madalinei Manole ar trebui sa fie mai speciala decat moartea celorlalti 299, 999 care-au murit in aceeasi zi ca ea.

| Dianafamous a răspuns:

Mah sa stii ca si mie imi pare rau, si mai ales de copil. Dar ma enerveaza ca tot ii iau apararea ca nu s`a sinucis, pai cum sa nu se sinucida cand s`a gasit pesticid thinking si il mai acuza si pe sotu ei ca stia ca are pesticid laughing pai si de unde sa stie omu ` ce vrea ea sa faca oh go on doamne, in fine.acum asta e.

| xewgdnfn a răspuns:

Pai da... a fost o greseala ca s. a sinucis dar ce sa. i faci? si mie imi pare rau pentru ca a abandonat un copil de 1 an si 3 luni...

| sergyuproblema a răspuns:

Madalin manole e o femeie proasta cine a pus-o sa se sinucida
cat despre copilas si mie imi pare rau