| RaluckSakura a întrebat:

Buna,voi credeti in spirite malefice sau vi s-a intamplat vreodata sa vedeti vreun spirit sau sa aveti casa bantuita? Funda pentru cele mai de groaza intamplari! Ms kisskiss

Răspuns Câştigător
| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Bună! Uite aici, nu mi s-au întâmplat mie, dar m-au impresionat:
Fantoma Lucratorului

In cartierul unde locuiesc eu se afla un atelier de tamplarie care acum e parasit. Nimeni nu stie de ce dar se spune ca acolo a alunecat un lucrator si si-a taiat gatul intr-un circular. Potul mergea bine dar intr-o zi a inceput groaza:

1) intr-o zi eu si un prieten bun de-al meu treceam pe acolo siam zarit la geam o carpa cu sange pe ea. Ne-am speriat putin dar am mers sa vedem ce e (nimeni nu avea cum sa intre sa faca o farsa pentrt ca usile erau incuiate tot timpul) asa ca ne-am gandit sa verificam usile sa vedem daca sunt descuiate (erau incuiate). :) AM PLECAT DE ACOLO.

2) ziua urmatoare am venit cu mai multi prieteni sa investigam (usile incuiate bineinteles) in spatele atelierului este un mic geam, unde am vazut un chip palid (nu ne-am dat seama daca e barbat sau femeie) care se uita urat la noi.Am fugit cat ne-au tinut picoarele mai ales ca incepuse sa zambeasca malefic la noi.

3) S-a intamplat sa trec din nou pe acolo cand am vazut pe un geam doua maini albastrui si palide si am auzit niste zgomote ciudate si infricosatoare. M-am speriat groaznic de tare.

4) eram la ziua unui prieten cand ne-am dus mai multi acolo(el sta la vreo 40m distanta de acolo) o fata s-a apropiat de usa cand deodata usa s-a deschis si a prins-o o mana putrezita de par am tras-o repede si a plecat. Mai tarziu ne-am facut din nou curaj sa merge si sa verificam usa, era incuiata.

ALTE APARITI LA ATELIER, UN OM FARA CAP, SANGE ZGOMOTE STRANI ETC. DE ATUNCI NICI UN COPIL NU MAI TRECE PE ACOLO. Noi credem ca e fantoma lucratorului.

Lacul Blestemat

Se spune ca intr-un sat indeparta, nu cu multa lume, locuia o familie care avea 3 fete si 2 baieti. Pe timpul verii ei plecau sa faca baie intr-un iaz din apropierea casei lor, nimic neobisnuit. Intr-o zi de vara, calduroasa doua dintre fete pleaca sa se scalde in acel iaz. Intra prima, cu apa pana la stomac, iar cealalta pana la genuchi. Dintr-o data o forta supranaturala o trage pe fata la fundul iazului, sora ei se sperie si iese pe mal plecand dupa ajutoare. La intoarcerea ei, impreuna cu inca 3 cetateni, o vede pe sora ei la mijlocul iazului care statea cu fata spre ea, si facand cu mana, ca si cum ar vedea-o pentru ultima data, iar la scurt timp fata dispare pur si simplu.

Dupa o periodata de timp doi dintre fratii fetelor, vin sa faca si ei o baie, dar acum dispar amandoi! Familia disperata cheama un preot sa sfinteasca iazul. Un preo apare si incepe sa vorbesca, la scur timp o pata rosie se formeaza in mijlocul apei, si o voce infricosatoare ii spune sa plece. Preotul speriat pleaca.

A doua zi acesta se intoarce impreuna cu inca 5 preoti si incearca sa sfinteasca iazul. La fel k si data trecuta pata rosie se formeaza si le spune aceeasi chestie, dar acestia refuza sa plece si continue sa vorbeasca.

In acel moment un stalp inalt, parca fara sfarsit se inalta din mijlocul apei, iar acel stalp avea multi colti, iar in fiecare colt erau infite toate persoanele care sau scaldat in acel iaz, iar o voce le spune: Daca continuati sa mai sfintiti apa veti ajunge si voi k restul dupa acest stalp.

De aici in colo nimeni nu stie ce s-a intamplat, toti locuitori acelui sat au disparut, fara nici o urma. Acel sat a fost ingradit cu sarma ghimpata pentru ca nimeni sa nu mai intre acolo. Au trecut cativa ani, si doi turisti sot si sotie au indraznit sa intre in acel sat, chiar daca afara era o pancarda care spunea ca nimeni nu are voie inauntru.

Dar cei doi nu iau in seama pancarda crezand k e o gluma si intra in sat.
Nimic anormal au stat acolo ceva timp, s-au plimbat au facut poze dar cand au iesit au realizat ca amandoi nu mai puteau sa vorbeasca si sa auda, au ramas muti pentru toata viata lor.Si nici in momentul de fata nu se stie unde este acel sat!

Uite aici site-ul, unde sunt mai multe:http://halloween-history.uv.ro/povesti_trimise_de_voi.html

Sper că te-am ajutat și un an nou fericit!

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Cred ca oricine sustine ca a vazut vreun "spirit malefic" (si nu doar sustine, dar chiar este convins de asta)sufera de o boala cum ar fi schizofrenia, care il face sa aiba halucinatii.

| KristalPop a răspuns:

E foarte evident că toţi de aici nu ştiu ce să mai inventeze să ia fundă.
Ce-au văzut prin filme zic şi ei, dar zic nişte întâmplări... de piş eu pe mine de râs.

| ImiPlacToate a răspuns:

Da,Eram la baie si ma spalam pe dinti si dintr-o data am simtit ca m-a atins cineva pe spate si cand m-am intors nu era nimic dar nu prea cred.

| RaluckSakura explică:

Ms de parerile voastre :*:*!