| newaccountbye a întrebat:

Bună seara! În toamna trec clasa a VIII-a și îmi fac mii și mii de gânduri. Sunt foarte înfricată din cauza Examenului de capacitate. La matematica mi-as fi dorit să fi terminat toată materia 5-7 pana acum și sa le știu la perfecție, dar încă trebuie sa mai lucrez la 3-4 lecții. Mediatiile le încep la sfârșitul lunii și ma simt stresată, pentru ca ma gândesc ca o sa dau greș acolo și ca sunt prea in urma și nu voi reuși sa fac subiectul 3 la EN.
Deci chiar nu pot sa scap de gândurile astea negative și nu mai suport! Dacă puteți sa ma ajutați cu vreun sfat…

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ca să scapi de gânduri, nu te mai gândi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Stai foarte bine cu materia.
Cand am dat evaluarea națională în simulare luasem 6 la mate și la evaluare în vara luasem 9, 30 și ceva. Deci se prinde repede materia. Tu lucrează constant, mergi la meditații și va fi bine. Nu te mai stresa. Intr-un an o sa ajungi sa rezolvi tot subiectul la perfecție.