| W3R4 a întrebat:

Voi cum reacţionaţi cînd cineva vă jigneşte?
Ripostaţi, sau Ignoraţi?

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ignor şi îmi văd de treabă.
Dar dacă nu îşi cere scuze, la un moment dat o va regreta foarte mult.

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

''Dar dacă nu îşi cere scuze, la un moment dat o va regreta foarte mult.''

Esti tu ranchiunoasa, sau te bazezi pe mustrarile lui/ei de constiinta?

| mona a răspuns:

Depinde...in general ripostez

| mami a răspuns:

Ignor dar nu uit si cu prima ocazie ii platesc cu aceeasi moneda

| MioaraParalescu a răspuns:

O jignesc pe masa.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Eu ignor in unele cazuri.Pa,pa

| Musique a răspuns:

Îi ignor, pentru că foarte puțini mă cunoasc cu adevărat.
Baftă.

| CautNume a răspuns:

Ignor.

| Kristina_3133 a răspuns:

Ignor. Nu are rost sa ma enervez pentru niste fraieri needucati laughing

| Adella92 a răspuns:

Ignor total...incerc sa nu ma pun la mintea acestor gen de persoane, logic nu voi uita cam niciodata dar nu ma cobor la nivelul lor

| OtakuForever a răspuns:

Ignor el vorbeste, el aude. Il las sa vorbeasca si imi continui treaba.

| LolaLollita a răspuns:

Cu omul beat si prost sa nu-ti pui mintea niciodata. Daca nu se afla in una din cele doua categorii si daca nu m-as injosi intrand intr-o astfel de discutie cu cineva avand mintea atat de redusa, atunci ripostez.

| KristalPop a răspuns:

Dacă jignirea este foarte ofensatoare şi lucrurile spuse sunt aberaţii, în mod normal ripostez potrivit împrejurărilor.
Dacă sunt doar mici răutăţi sau glume nesărate nu ripostez, ignorând total persoana arătându-i cât de neimportantă este şi cât de puţin contează opinia sa despre mine sau ripostez prin câteva replici ironice care de obicei îşi au efectul.
În cazul în care se ia de aspectul meu fizic devin foarte coleric.

| Delicacy a răspuns:

Depinde foarte mult cine anume mă jigneşte. Dacă insulta vine din partea unei persoane necunoscute, cu care nu am legături emoţionale, o ignor.Dar dacă vine din partea unei persoane apropiate, ripostez şi apoi încerc să aflu motivul pentru care mi-a vorbit astfel.laughing

| CannbalCorpse a răspuns:

Depinde de starea mea de spirit pot să nu îi zic nimic dar pot să imi bat si joc de persoana respectiva pana pleacă in casă.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Ripostez,apoi isi vede de treaba.

| Ramona000 a răspuns:

Ignoranta duare cel mai tare

| TashaUhm a răspuns:

Incep sa rad`!laughing
Il ignor! Si daca el continua.ii zic si eu vreo 2`!(:

| Antoniacopiluța a răspuns:

Depinde,daca ma jigneste pe mine ignor.Dar daca jigneste si de mama sau de altcineva, ripostez.

| Solsagan a răspuns:

Dacă o face într-un mod inteligent, în sensul să nu vină cu :,, Eşti curvă ca mă-ta.", ripostez. Însă dacă vine cu ceva ca din fundul ultimului sat cu ţigani, ignor.

| Prunela a răspuns:

Ripostez normal. Sa le inchid gura.

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Depinde de persoana care ma jigneste. Daca e ultimul taran imputit, sau vreun tigan de pe strada, ignor. Daca ma trezesc cu o vorba urata din partea unui amic, ripostez, fac foarte urat. Mai ales daca e din partea unui baiat, nu accept.

| AdeeMaria a răspuns:

In cele mai multe cazuri, ignor. Dar vai de viata celui care se pune cu mine. Eu nu uit, si dupa reactionez spunandu-i diferite vorbe. sau lucruri despre el/ea, facandu-l/-o de minune. happy
Asta sunt eu si nu am sa ma schimb pentru toti fraierii. happy

| hurricaneX a răspuns:

Nu sunt genul de persoana agresiva, il jignesc mai tare daca nu ii acord atentia de care are nevoie.

| ANDREIAd a răspuns:

Depinde....la mine cand se aduna mai multe. explodez si fac urat de tot