| RAY a întrebat:

Cum reactionati voi cand cineva va jigneste?

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Depinde, in general nu bag in seama ce zice, ca nu are sens, ca cine insulta e prost, iar eu nu iau in seama ce zice un prost.

| Sofer a răspuns:

Îl las sa își răcească gura degeaba și îl tratez cu indiferenta mea.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu, cred ca depinde cine si in ce context o face. Probabil ii voi atrage atentia sa se abtine si daca nu inceteaza reactionez urat.

| gemeni6226 a răspuns:

Aici pe TPU ii raspund spunindu-mi parerea despre jignire dar nu in mod vulgar dupa care il-o pun pe ignor dar exista si utilizatori care nu m-au jignit dar atit de aiurea mi-au raspuns ca ma durea capul si am vrut sa evit sa mai citesc asemenea raspunsuri de aceea i-am pus pe ignor.In viata reala foarte rar sunt jignita(o data pe an maximum) deoarece reusesc sa interactionez mereu in mod placut cu oamenii.Si atunci cand se intampla mereu am in jurul meu pe cineva care ma apara si il face pe respectivul sau respectiva sa se retraga urgent sau sa-i para foarte rau de ceea ce mi-a zis.

| oglindasultanului a răspuns:

Ofer seriozitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi pasa

| Anonima163333 a răspuns:

Incerc sa-i dau argumente cat mai inteligente

| PsyhoChild a răspuns:

Mi s-a întâmplat acum 2 săptămâni. Imi aduc aminte că i-am spus ceva gen :Bai **** dacă te mai adresezi urat la mine iti mut capul la tălpi.
Nici nu ma mai saluta

| EntertainYou a răspuns:

Mult mai bine dupa trecerea timpului.
Cred ca toata lumea ar trebui sa faca o distinctie intre "responding" vs "reacting" (de evitat).