| M.T a întrebat:

Buna voi cum va organizati timpul tinand cont ca sunt clasa a11 si invat dimineata iar pe langa faptul ca trebuie sa imi mai ajut parinti la curatenie(suntem inca in curatenie si mai am si o nepotica de care tr sa avem grija de ea pana la ora 4 dupa masastraight face) trebuie sa imi mai fac si temele si sa impart cartile cu colega mea de banca: astept niste pareri ca sunt curioasa cum isi impart alti timpul. a da si eu invat greustraight face va mumtumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand creaza`ti propriul tau spatiu pentru a invata, o camera in care sa nu aiba acces nepotica ta, ca sa poti invata in liniste! Aeriseste`ti bine camera inainte sa te apuci de invatat. Esti de dupa`masa la scoala? Daca esti de dupa`masa incearca sa te trezesti pe la 8 iei micu` dejun si te apuci de invatsat! Dimineatsa ai mintea mai libera si esti odihnit, asimilezi mai repede!batting eyelashes
Poti sa iti faci si un program(eu asa fac cateodata) de exemplubig grine la 8-8:30 micu` dejun, de la 8:30-9 tema la mate+invatat, de la 9-9:30 tema la romana+invatat, etc. Asa o sa te simti ca la scoala, cu un program fix, si cred eu, vei invatsa mai repede!batting eyelashes
Multa Bafta`!

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Mama e proaspat operata si trebuie ajutata, tata am si nu prea, sora mai mica este... Si timp? Gasesc. Cum? Nu stiu, pur si simplu le fac pe toate fara sa ma plang de nimic.
Spor!

| Dan a răspuns:

Asa cum trebuie, ca neamtu, pas cu pas.

| M.T explică:

Invat dimineatatongue