| vanessa001 a întrebat:

voi de ce credeti ca in Romania, nici o femeie nu a fost presedintele tarii sau priministru? Sau de ce in parlament sunt mai putine femei decat barbati? Cel mai ingenios raspuns primeste funda, restul voturi! :*

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu numai in Romania.Sunt rare tarile in care sunt sau au fost femei in asemenea functii.Inca stiu ca unele au fost si asasinate.

| Ex89 a răspuns:

Pai femeia nu a fost facuta sa conduca, cand Dumnezeu a facut-o pe Eva a facut-o din coasta barbatului deci cine este conducatorul? Cine l-a inselat pe barbat sa manance din pomul oprit? Nu femeia? De aceea barbatul nu mai poate face o greseala de asta fatala laughing
Dupa ce ia izgonit din rai Dumnezeu a spus barbatului sa isi castige painea prin sudoarea fetei (asta nu i-a spus femei), si sa mers asa din generatie in generatie ca barbatul sa conduca. Imagineaza-ti cum ar fi fost daca in loc sa conduca regele un popor il conducea regina. vezi tu un barbat este mult mai dedicat pentru cea ce face si cand face un ban il aduce acasa la familie, o femeie isi cumpara haine, pantofi si posete roz laughing