| FaraNumePls a întrebat:

voi sunteți de acord cu copierea la teste? Eu da dar nu mereu

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu copierea la teste!
Atunci de ce te mai duci la scoala? Nu sa inveti?
Pe langa 2-ul care ti l-as pune la ora respectiva, as' cere si scaderea notei la purtare, actiunea fiind strans legata de smecherii de a insela profesorul.

| T0T a răspuns:

Uneori sunt de acord. Uneori materia e inutilă și nu îmi folosește și mi se pare bătaie de joc să mi-o bage pe gât când am altceva de făcut. Aici mă refer la liceu. La facultate mai e nevoie, dacă poți, tot undeva unde materia e foarte multă. De exemplu când ai de învățat sute de pagini e destul de necesar. Cel mai important lucru e să înțelegi ce e necesar iar la ce dai bacul la liceu ar trebui să înțelegi în primul rând. Informația se uită, însă dacă o înțelegi știi și de unde o iei.

| deeeaqq a răspuns:

Dacă știi să copiezi, da
În rest mi e indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ceva corect dar multa lumea face, sunt de acord cu sta doar daca eu te las pe tine sa copiezi sa ma lasi si tu pe mine sa copiez de la tine, sa ne ajutam reciproc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti fi de acord cu asa ceva? Pe mine ma seaca prostia asta cand aud la astia din liceu sau mai stiu eu, clase mai mici. Ai doar un lucru de facut, sa inveti si atat. NU e ca trebuie sa dai la sapa ca sa ai ce sa mananci, aia o fac parintii tai. Tu nu esti in stare nici macar de atat? Asta inseamna sa fii un parazit care le vrea pe toate pe gratis. Eu vorbesc acum de oameni in general, nu de tine snakeriver.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai hodorogului,, las-o dracului... asta ai inteles tu in atata farama de timp? Asta este tot ceea ce trebuie sa faci cand esti la scoala? Sa stai sa inveti, pe bune? Nu zic ca nu este necesar,, dar tot timpul? Sa fim seriosi, nimeni nu invata din placere si din pasiune, toti invata doar pentru note ( interes se numeste). Si eu a trebuit sa invat pentru examene, teste, teze si etc sau cand stiam ca trebuie sa fiu ascultat, cu toate ca nu-mi convenea pentru ca nu gaseam o placere in asta, sa stau pierzand vreme pretioasa cand puteam face altceva decat sa invat lectia de zi care mi se parea gretoasa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Drimmero amice, eu cand eram la liceu aveam un job cu norma intreaga, de la 9 la 4 aveam liceul si seara aveam job-ul si tot am putut termina liceul cu media la bac de 9.42, si astia nu sunt in stare doar sa invete? Scuteste-ma, prea le gasesti scuze la toate putorile.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti o exceptie, te-ai sacrificat ceea ce te felicit. Si eu am tras din greu sa termin scoala, m-am chinuit cu toate ca nu am avut probleme cu notele si cu examenele,, m-am chinuit prin alte moduri. Nu zic sa nu invete, dar tu ai exagerat putin, sistemul romanesc nu le permite sa fie mai relaxati si sa vina din drag la scoala, nu cu dezgust.

| OanaSn a răspuns:

Depinde de caz,daca este vreun test greu sau contine unele intrebari din materie pe care nu a predat-o profesorul,sa spunem ca sunt de acord. Copiatul de la persoane,dupa parerea mea, merge asa:daca tu copiezi de la mine, ma ajuti la randul tau cand am nevoie. Sunt de acord, dar nu mereu, cum ai spus si tu.

| Cioby_Cioby_1966 a răspuns:

Doar să ai ce copia, dar să fie și bine ce copiezi!