| corina1234567 a întrebat:

Bunasad vreau din tot sufletul sa ma ajutati. vreau sa va rog sa va faceti putin timp sa ma ascultati si sa imi raspundeti daca puteti. Eu, am avut un prieten foarte cautat de fete, umbla prin club'uri, experienta cu fete. gen baiatul idolatizat si cel mai cunoscut straight face insa cu toate acestea el m-a cauta pe mine, imi dadea atentie mie; EU eram centrul atentiei in lumea lui. Am mai fost cu el intr-p perioada si m-a inselat dar la o petrecere, am dansat, ne-am luat in brate, ma mangaia, ma saruta, avea grija de MINE! Iar dupa acea petrecere au iesit barfele si vorbele rele la suprafata in legatura cu mine. am ajuns pana la apelativul " curva " doar din cauza luii. el a continuat sa ma caute si se jura ca ma iubeste doar pe mine, ca nu il intereseaza o alta fata decat eu, se jura ca nu isi bate joc, se jura cu toata inima, se jura pe viata luii, a planss in timp ce imi spunea toate astea dar eu normal ca nu l'am crezut, nu aveam motiv sa cred tot ce imi spunea. De ceva timp nu mai e la fel. s-a schimbat total si asta a dus la despartire.Toti imi spun sa il uit, sa ii fac sa sufere cum a facut el cu mine. Va roog din toata inima ( mai ales fetelee ) sa ma ajutatii, dati-mi sfaturi cum sa ma port cu el, sa ii mai raspund cand ma cauta, sa ma joc cu el doar? Cum sa il uitt? crying Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Faci cum crezi tu, cum iti spune inima. Daca vrei razbunare, dai razbunare, daca nu vrei n-o faci. E numai alegerea ta!
Eu daca as fi in locul tau l-as ignora!

6 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Nu stiu cum poti face asta, dar pana nu apare un alt baiat in viata ta, nu poti sa-l uiti sad

| corina1234567 explică (pentru ÐÿÅ):

Voi ce credeti: sa imi bat si eu joc daca se va intoarce?

| ÐÿÅ a răspuns (pentru corina1234567):

Faci cum crezi tu, cum iti spune inima. Daca vrei razbunare, dai razbunare, daca nu vrei n-o faci. E numai alegerea ta!
Eu daca as fi in locul tau l-as ignora!

| Awndre a răspuns:

De ce nu l-ai crezut cand iti spunea ca nu il intereseaza alta fata? trebuia sa-i dai o sansa... sa vezi cum e. De ce sa te joci cu el? el s-a jucat cu tine? de ce sa-l uiti? daca tii la el incearca sa vorbesti cu el, sa vezi daca se mai poate remedia ceva. Dar eu nu inteleg, ai fost cu el si acum te-ai despartit? sau cum?straight face

| corina1234567 explică (pentru Awndre):

Scuze. nu m-am exprimat cum trebuie straight face el s-a mai jucat cu mine o data a facut exact la fel. pot sa il mai cred? I-am dat o sansa in seara de revelion a mers totul bine pana cand s-a schimbat maxiim de la o zi la alta, de 3 zile vorbeste aiurea cu mine il sun tot eu sa vina la mine si imi inchide in nas. Si trebuie sa il uit pentru ca mi-a dat de inteles ca si-a batut joc, ca a fost din nou ceva pentru cateva zile. Si chiar tin la el, nu l-am uitat desi incerc cam de 6 luni sa o fac, am ajus sa il iubeesc!

| LolaLollita a răspuns:

Uite ce ai zis tu: " s-a schimbat maxiim de la o zi la alta, de 3 zile vorbeste aiurea cu mine il sun tot eu sa vina la mine si imi inchide in nas".
Pentru asta, nu mai merita nimic. Uita-l. Stiu ca poate fi greu, dar scoateti-l din cap. Fa tot posibilul. Ignora-l. Evita-l. Vei gasi cu siguranta pe cineva care sa te merite si sa te pretuiasca la adevarata valoare:*

| Against a răspuns:

Incearca sa iti cauti prieteni noi.