| babydol a întrebat:

ajutati-ma cu un sfat.sunt cu prietenul meu de 6luni, primele 2 luni au fost frumoase pe urma s-a schimbat radical, nu prea ma cauta(aproape mai deloc)si de fiecare data cand ne vedem era numai ca insistam.am suportat multe "jigniri"din partea lui precum ca sunt grasa(am 48kg la 165)el vrea sa fiu si mai slaba, ca ii fac sila, desi am 24ani nu am experienta la capitolul sex, el fiind al 2 baiat dupa ce primul a stat pana am cedat s-a folosint de mine si m'a lasat, si imi spunea sa ma uit la filme xxx ca sa invat, n la tel imi raspunde numai cand vrea el.In loc sa aprecieze ca are langa el o fata care il iubeste.nu umbla cu altii, nu ies in cluburi, nu l'am jignit niciodata chiar daca jignirile lui m'au ranit, l'am ajutat mult, daca vroia ceva ii luam(nu imi pare rau ca l'am ajuat)iar el se poarta asa cu mine.mai nou are o preocupare lasa comm la zeci de fete pe hi5 la unele cu pupicuri la unele nu. Oare dc la 28ani da atata importanta contului de hi5? Chiar dupa atata timp nu simte nimic pentru mine? stiu ca o sa imi spuneti ca nu i pasa si ca ma inseala dar as vrea sa cred ca nu'i asa.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, dar tu crezi ca meriti sa te umilesti pentru. un baiat? Pai un baiat care te iubeste, te accepta asa cum esti si se comporta frumos cu tine, chiar daca erai grasa tot nu trebuia sa iti reproseze, mai ales ca nu esti grasa ba chiar pot spune ca ar trebui sa te mai ingrasi, in fine nu asta era ideea...
faza e ca desi il iubesti, nu trebuie sa insisti sa te vezi cu el, sa il suni des daca el nu te vrea, doar asa cand are el chef, pai ce tu esti jucaria lui sa te ia cand vrea si sa te lase cand vrea? Si eu care ziceam de prietenul meu ca e nu stiu cum... dar dupa cate spui tu, acest baiat e clar ca ori trece printr-o perioada proasta ori nu ii pasa de tine nici negru sub unghie. dar sa stii ca o pers.care te iubeste, oricat de greu i-ar fi si orice ar avea, tot nu neglijeaza persoana la care tine si cu care are o relatie.
Totusi eu nu inteleg cum e asa, daca nu te iubeste ma intreb pentru. ce mai e cu tine? Asta ma mira, dar oricum dupa cate povestesti e clar ca nu are rost sa iti faci prea mari sperante cu el si ca se va schimba, ca e foarte greu de schimbat, sau chiar deloc; pentru ca sa mai investesti si sa pui suflet pentru el si sa pierzi timpul chinuindu-te cu asa baiat cand poti fain, frumos sa iti gasesti o persoana care sa ii pese de viata ta, sa te caute, sa te simti iubita si respectata.Nu fi fraiera.Scuze daca suna putin cam dur dar el te cam ia de fraiera, tu mai suporti atatea figuri si jigniri? Eu in locul tau oricat l-as iubi, nu as mai fi cu el.Sufar cat sufar si imi trece, dar nu asa sa fiu tratata in acest mod, meriti ceva mai bun.
TU fa cum vrei dar oare merita sa suferi, ca eu nu prea cred. Fa-te respectata si gandeste-te ca meriti sa fi fericita, nu sa suferi, viata trebuie traita nu irosita cu cineva care nu te iubeste, nu are rost sa te minti singura, ca iti faci iluzii desarte, raul trebuie taiat de la radacina. Ce rost ar avea sa iti spun eu acum tie ca te iubeste, cand suntem contienti ca nu e asa?! Deci ai mare grija de tine si nu te umili, meriti tot ce e mai bun, bafta!

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da-i papucii repede!

| valy a răspuns:

Buna.imi pare rau pentru ce traiesti, dar se pare ca prietenul tau a vrut doar o aventura, si nicidecum o relatie serioasa cu iubire si tot asa mai departe. din pacate mai sunt barbati care stau cu o femeie si se poarta frumos si etc doar pana ce te are in pat... sfatul meu este sa il parasesti si sa iti cauti pe cineva care te merita.sau care sa nu isi bata atat joc de tine.si in legatura cu hi5-ul nu este nimic rau daca lasa un coment la altele cu pupicuri si alte tampenii.si se pare ca nu este detul de matur dupa cum se poarta.imi pare rau pentru ce ti-am spus dar trebuie sa renunti la visuri alaturi de el si sa revii la realitate. pup si ai grija de tine

| madagascar a răspuns:

Daca nu l-ai parasit inca mai ai timp ziua nu s-a terminat, nu esti grasa deloc, barbatul care te iubeste e multumit de tine asa cum esti, e timpul sa mergi mai departe, ai gresit ca te-ai culcat cu el prea repede chiar daca ai 24 ani nu trebuie sa te culci neaparat cu el imediat, daca nu e multumit de performantele tale sa te invete el daca tot e asa destept, lasa-l ca iti faci rau, nu te iubeste are nevoie doar de cineva cu care sa se culce, pun pariu ca mai are pe cineva, o sa gasesti pe cineva care sa te iubesca si sa te aprecieze cu adevarat ai toata viata inainte.ai grija de tine

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! LASA-L tu crezi ca te merita.[un pariu ca esti o fata minunata si nu merita sa iti risti zilele pentru un mitocan ca el oh go on ia frumos paraseste-l si puscai si vreo 2 perechii de palme sa nu te uite pentru pur si simplu nu te merita acest baiat. gaseste-ti un baiat care sa te merite nu un de asta care sa nu te merite si sa mai si isi bata joc de tine. pa pa

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Poate vrei tu sa crezi ca nu-i asa dar te pacalesti singura.Mai bine lasa-l. O sa vina cu tine cu coada intre picioare daca ai dreptate.Fi tu scorpie laughing

| enam2000 a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa-l parasesti. In mod sigur vei gasi o persoana care te va aprecia asa cu esti si va incerca mereu sa te sustina in tot ceea ce faci.
PS: nu esti deloc grasa la inaltimea ta, ba consider ca arati chiar foarte bine. Hai sa ai succes in dragoste! laughing

| ungurubulan a răspuns:

Arate-ne un hi5 cu tine asa stim despre ce e vorbawinkingvb serios

| Silviu_7167 a răspuns:

Poate pentru faptul ca el doreste altceva. N-am idee. Sau nu va potriviti. Daca se poarta in asa fel cu tine, nu cred ca tine cine stie cum la tine. Asta e. Poate ca si el se foloseste de tine, sau nu. Vorbeste, discuta cu el. 48 kg? Nu esti in niciun caz grasa. Daca el nu mai tine la tine deloc, nu mai are rost sa te chinui sa devii cum isi doreste el. Dragoste cu sila nu se poate. Te sfatuiesc sa gasesti un baiat care te merita si nu te face sa suferi. Insa poate gandirea mea este gresita, asteapta si parerea altcuiva.

| visatoare a răspuns:

Draga lasa-l ca nu te merita.Am facut eu prostia sa ii trec cu vedere toate prostiile, sa ii suport minciunile si jignirile! si cu ce m-am ales:cu un sut in fund? Baieti mai sunt, vei gasi unu potrivit si pentru tine.Nu te injosi pentru ca nu merita, nu il cauta, indiferenta ta o sa il doara si daca te iubeste cu adevarat o sa te caute, iti va simti lipsa, numai ca atunci poate o sa fie prea tarziu... u vei fi cu altcineva. Timpul vindeca ranile, ajungem sa iertam dar nu uitam! daca doresti poti citi si intrebarea mea(cea lunga)...Ai grija de tine, capul sus si mergi inainte, viata e frumoasa desi uneori ne pune piedici! Dar toate se intampla cu un scop, sa nu uiti asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta
nu fi suparata din cauza unor fraieri dupa mine eu zic sa nu mai fi suparata mai sunt baieti pe lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec printr-o situatie similar

| sorina_4932 a răspuns:

Poate nu e pentru tine acea persoana. daca te iubeste cu adevarat nu te jigneste. poate are pe alta si nu stie cum sa faca sa iti zica si face in asa fel incat sa ii dai tu liber