| Forever208 a întrebat:

Vreau sa am parul drept insa fara placa. Am auzit ca se poate indrepta cat de cat cu ulei de argan si ceva ace pentru par care le lasi peste noapte. Stie cineva vreo solutie pentru par drept fara placa? Vreau o solutie care sa o fi incercat si care sa functioneze (de preferat video).
Si inca ceva...la cate luni trebuie taiat parul? Mi-a venit acum ideea sa il tund pana la umeri si sa il ingrijesc mai bine ca sa creasca. voi ce produse folositi?

1 răspuns:
| deliaoana123 a răspuns:

Intins perfect nu o sa il poti face, cum il faci cu placa, dar poti sa incerci peria rotativa, nu arde parul si e chiar buna. Parul o data la 5-6 luni trebuie tuns, iar ca produse ai putea sa folosesti balsam si masca de par pentru ca il face mai moale si mai usor de coafat si mai intins. Daca vrei poti sa il intinzi o data pe saptamana dupa ce te speli pe cap si poti folosi protectie termica, dar depinde de parul tau si de textura lui pentru ca eu daca il intind dimineata pana urmatoarea zi nu mai sta la fel...statea la fel cand il faceam si eu mai rar, dar acum il ondulez, il intind si pe deasupra mi-e si decolorat si de aceea nu mai sta asa mult timp intins. Eu folosesc, balsam, masca si protectie terminca si nu imi e ars foarte tare...