| HeathLedgerForever a întrebat:

mentionez : dau FUNDA+VOT! Deci : ce sa fac ca sa imi creasca parul mai repede (stiu ca e cam ciudat dar mnaa). Pana de cateva luni aveam parul pana la fund si tot mi-am taiat putin cate putin din el si imi crestea foarte repede. Iar de Craciun a venit mama din Germania si ne'am dus amandoua la coafor si acolo nu stiu de ce mi-o venit ideea sa ma tund pana la umeri. Si de prin luna Noiembrie nu mi-a mai crescut nici macar putin pana acum in Februarie. Vreau sa mentionez ca fac baie de 2 ori pe saptamana si ma spal pe cap cu sampon "Wash n' Go" si dupa aceea ma dau cu balsam. Am mai incercat si cu ceva creme(masca de par) de la AVON dar mai rau e. Nu il fac cu placa si totusi mi se rod varfurile.

Răspuns Câştigător
| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Bogat in antioxidanti, uleiul de ricin este produsul ideal pentru ingrijirea pielii dar si a parului.Eu am folosit ulei de ricin si constat fericita ca parul imi creste"in veselie" si varfurile nu mi se mai despica.Se aplica la arfurile si radacina parului.Masezi parul timp de 10-15 minute si e preferabil sa stai si peste noapte cu el in cap.A doua zi neaparat trebuie sa te speli.E foarte ieftin(3-5 lei)si il gasesti la farmacie sau plafar.La mine a mersbig grin Nu ad de ce nu ar merge si la tine.

3 răspunsuri:
| pici6 a răspuns:

Pe piata exista o multitudine de produse pentru ingrijirea parului dar majoritatea lor intaresc radacina firului de par si ii confera mai multa stralucire decat sa urgenteze cresterea.Parerea mea e ca e mai important sa ai un par frumos si ingrijit, indiferent de lungime, decat unul lung dar neaspectuos.Cu timpul va creste nu trebuie sa-l forteti folosind mii de produse care pot sa-i faca mai mult rau decat bine.Ingrijeste-l si lasa-l in voia lui.

| DeliBaa a răspuns:

Tunde-ti din nou putin cate putin din el si cred ca o sa-ti creasca

| AVONalina a răspuns:

Incearca uleiul de ricin. Iti dai la radacina si putin la varfuri, de fiecare data cand te speli pe cap (recomandat, de 2 ori pe saptamana). Si il lasi sa actioneze intre 1 ora si 3 ore, cu cat mai mult, cu atat mai bine. Il speli foarte bine, sa nu ramana unsuros, si peste cateva luni o sa ai parul la fel cum l-ai avut inainte de venirea mamei tale acasa. Am incercat pe propria piele si am avut succes.