| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac armata, ca soldat militar.E adevărat ce se zice? Că dacă te duci in armata trebuie sa ramai 4 ani? Eu nu vreau sa stau 4 ani.As vrea sa stau 1 an și jumătate.Se mai face armata? Ce trebuie sa fac pentru a mă înscrie?

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Armata nu mai este obligatorie.Un prieten tocmai s-a inscris anul acesta.Tot ce a avut nevoie au fost cateva acte si acum este programat pentru controlul medical apoi va urma o proba sportiva si cam atat.Mergi la sediul lor din orasul tau si au pliante in care poti citi in ce consta proba.Insa sa stii ca este bataie pe locuri pentru ca se plateste destul de bine iar munca nu mai este la fel de grea, se sta mult degeaba.Ahh si 2 ani minim parca.

| Gigea21224 a răspuns (pentru WaterDrop):

Eu nu am pretenția să fiu platit o fac și pe gratis, bine că nu ar strica și un ban in plus eu vreau doar sa fac armata, eu nu vrea să mă duc acolo doar pentru bani.Nu am pretenția să fiu platit