| elenab_6237 a întrebat:

vreau sa fac un cont paypal stie cineva daca datele mele sunt in siguranta? care este numarul cardului si daca imi poate scoate cineva bani daca imi stie acest numar? Am cardul de salariu raiffessen bank, visa electron.multumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In paypal daca iti faci cont nu e necesar sa bagi datele contului bancar ca alea le introduci cand cumperi ceva online sau faci o tranzactie, e un loc sigur nu e manevra deloc.

| Ambiguitate a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te implici cu paypal, cea mai proasta alegere care o poti face, daca citesti faq la ei, au dreptul sa-ti blocheze toti banii din cont si sa-i tina ei pentru ca ai facut o tranzactie proasta sau ilegala si uite asa ramai fara bani in cont, am patit sa platesc la jocuri cu cardul meu care era in paypal si au dat rollback la bani mi-am luat ban la contul de la joc si mi-au trimis email sa le dau dovada de unde am banii aceia din cont si daca nu raspund in 7 zile lucratoare ei retin banii, si asta au si facut, deci o alegere proasta prima si ultima data cand mai fac tranzactii cu paypal happy

| maimutza118932 a răspuns:

In opinia mea paypal este cel mai sigur site.
Numai la logare ai nevoie de numarul cardului, data de expirare, etc.Dar cand efectuezi o plata doar iti pui email-ul si poti cumpara.