| Nimeni20192018 a întrebat:

Vreau sa ma mut in alta tara cat mai departe de Romania dar sa fie tot in Europa! Ce spuneti recomandati? Daca da ce Tara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda sa te muți în Canada. Însă văd că, tu vrei în Europa, îți recomand să te muți în Islanda fiindcă e departe de România. Islanda este o țară linistită, și pentru a ajunge la ea, trebuie să călătorești ceva timp.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Danemarca sau Germania

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Portugalia.
E cât se poate de departe, că de acolo încolo e oceanul.
Are o limbă ușor de învățat pentru un român.
Are o climă plăcută, nu e ca Norvegia.
Acolo poți să primești ușor cetățenie, dacă te hotărăști, din câte am aflat pe surse.

| Simpatic a răspuns:

Eu in locul tau m-as muta in Mexic, acolo as trai cu si din droguri, as bea tequilla toata ziua si as avea viata de mariachi.
Alt roman care s-a suparat pe tara asta datorita incidentuli de la Caracal? Pai acolo s-a rasturnat carta cu prosti...

Eu o sa ma mut din tara asta cand se vor muta si Parlamentarii din tara asta si cand se vor duce in strainatate sa culeaga capsuni, in loc de vacante de lux! Atunci voi culege si eu cu ei capsusi si voi sterge mosi la fund, si imi voi da iubita la produs si voi strange baliga de la animale...

| anonimg a răspuns:

Danemarca; din toate punctele de vedere: școală, muncă, nivel de trai.

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde si ce fel de trai vrei tu, as zice portugalia, insulele azore, sau canareele spaniole, acolo se sta binewinking dar cred ca e piata si societatea cam izolata.

| Yurisa a răspuns:

Depinde ce cauti

| teo530 a răspuns:

De ce cat mai departe de Romania?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Asta depinde de mult prea multe lucruri.

| llleo a răspuns:

Danemarca. La ea m-aș gândi. E o țară civilizată.

| AndreiMarin499 a răspuns:

Spania sau eventual suedia.

| AndreiMarin499 a răspuns:

Spania,irlanda sau suedia sunt țarii destul de ok, ar mai fi luxemburg care dupa mea e o țara superba.