| deeeeeeu a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri amuzante, despre prietenie, etc.

Răspuns Câştigător
| Alisa7109 a răspuns:

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare… Daca saruturile sunt valuri, iti voi da o mare. Daca imbratisarile sunt raze, iti voi da un soare. Daca prietenia ta e o stea, iti voi darui toata galaxia, pentru ea.Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei.Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată. Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni! Prietenii ti alegi, asa ca nu te grabi! Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine

| deeeeeeu explică (pentru Alisa7109):

Ms :*

| deeeeeeu explică (pentru Alisa7109):

Ms

| Alisa7109 a răspuns (pentru deeeeeeu):

Cu placere!