| Andrei_Sinca_1992 a întrebat:

vreau si eu sa invat cat mai repede engleza mai bine, ca o stiu prea putin acuma. ca vreau sa plec in anglia..care ma poate ajuta va rog cu un program sau ceva dictionar bun sa o invat bine? "sa-mi intre in cap cat mai repede". ca nu am bani de meditatii...

2 răspunsuri:
| yack012000 a răspuns:

Poti sa inveti din cartile si dictionarele Cambridge sau Oxford,-sunt cele mai bune.Dar daca stai o luna doua in Anglia sau in oricare tara in care se vorbeste engleza, inveti limba mult mai repede si mai usor. Oricum meditatiile sunt ca alba-neagra, daca nimeresti un prof cam hmmm, dai bani de geaba si cam asa se intampla in 70% din cazuri.Succes la invatat!

| Andrei_Sinca_1992 explică (pentru yack012000):

Da merci..stiu ca o înveți repede printre străini dar eu trebuie sa stiu din înainte ca să trec interviu di să mă descurc acolo..sti ce zic