| Soso_6666 a întrebat:

Vreau si eu va rog niste statusuri de despartire, dar nu din alea siropoase si triste.Mersi mult. (fundittta) :*

Răspuns Câştigător
| TheDevilIsHere a răspuns:

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [love struck]

mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut! love struck

"I'll be remembering / The shadow of your smile love struck"

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange..."

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc...

"A fost ca o poveste, eram copii, eram noi toti, a fost dar nu mai este...:Xasta o ador, o folosesc si eubig grin

"... as` vrea` sa` pot` sa-ti spun` cat` d` mult` te` iubesc`; x as` fi` vrut` ca` niciodata` sa` nu` te` ranesc`..."

; x poate eu nu stiu ce`i dragostea... dar d tine` m`a legat ceva; x

; x I still feel your touch in my dreams; x

Si daca dragoste nu e...parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine...

No more words, no more lies, no more crying, no more pain, no more hurt, no more tryin. There is no other way, I get the final say![winking]>"

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna • big grinsi asta imi plc:X

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •:X

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •

? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?big grin

Mandria n`are loc in doi. Ca ea e prima care naste un razboi.

Every storyi has an end but in life, every end is just a new beginning(se traduce fiecare povesete are un sfarsit dar in viata fiecare sfarsit e doar un nou inceputtongue)

Du`te, somn usor, Fa bine, in viata mea sa nu te mai strecori, Daca vrei sa mai dai ochii cu mine sa stai retine Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

pfff. Ce sa-ti Fac? asta e Firea. credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc.Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum. poate am pierdut ce aveam.ptr altceva mai bun?]-]_]"

Acolo sus intr-un colt de cer

E lumina si pot sa sper

Ca intr-o zi eu voi afla

Unde esti iubyrea mea

Acolo sus intr-un colt de cer

Se afla sufletul meu stingher

Dar stiu ca va veni o zi

În care eu te voi gasi

invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin. caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestete de ziua in care o sa prind tupeu!

credeam ca esti om bun si pervers nu o sa fi. dar tu ai distrus un suflet cu o joaca de copii.

Intr-o zi blestemata ai venit la mine, mi-ai spus cuvinte dulci, ca vrei sa fiu cu tine, eu ty-am spus ca nu te cred, parca am simntit ceva, dar tu ca un om pervers, m`ai convins ca n`ui asa

Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine... eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!love struck

O fata poate ierta cateodata un baiat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe baiatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera

Eu Am O Viata Roz Si Vreau Un Baiat Care Sa Ma Iubesca Nu Am Nevoie De Un Golan Care Sa Ma Dezamageasca

nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu

cuvintele sunt surde. acel vechi "eu" nu te mai aude! Am uitat toate acele sentimente, nu v`or fi momente sa n-am argumente!"

hope you like it:X

4 răspunsuri:
| TheDevilIsHere a răspuns:

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor Mor incet...simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara

"Sa Te intorc| |napo| n’am Sa Te rog…Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH Blestem ca De tot Praful Sa sE aleaga

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb"Oare, nu Vezi ce vad si eu?""

Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni. "

Aud v0cea de deasupra mea. Spunându. mi că nu eşti bun pentru mine. Dar inima îmi spune ca te vrea în preajmă.`

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine
...mda iti mai dau si maine ca acum ii tarziu si ma duc sa ma culclaughinglaughingiti promit ca iti dau simaine

| TheDevilIsHere a răspuns:

Ms pentru apreciere:Xwinking

| Pisicuta99 a răspuns:

- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand.

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

Fundita?

| Aladinainte a răspuns:

Nu exista durere mai umilitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet, unui barbat nedem de iubirea ei.