| Gossipmmhjkj a întrebat:

Buna ziua! Am niste intrebari anume despre cum se jura cu banii pe cap.Trebuie o anumita suma de bani? Se jura doar in fata bisericii?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar la tigani se jura cu banii pe cap!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar ai pus la educație întrebarea asta? Pe bune?

| lpavel a răspuns:

Prostii nascocite de prosti iar cel care crede in asa ceva nu difera de ei cu nimic! laughing

| VoidEternal a răspuns:

Eu fac așa.

Pun banii pe jos, stau in cap pe bani și apoi ma rotesc cum e mișcarea aia in breakdance.

Daca tot juri, trebuie' să o faci cu stil.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu se jură deloc!

"Eu însă vă spun: Să nu te juri nicicum: nici pe cer, fiindcă este tronul lui Dumnezeu;
35. nici pe pământ, fiindcă este așternut al picioarelor Lui, nici pe Ierusalim, fiindcă este cetate a Marelui Împărat;
36. nici pe capul tău să nu te juri, fiindcă tu nu poți să faci un singur fir de păr, alb sau negru.
37. Ci cuvântul vostru să fie: Da, da; Nu, nu-i; iar ce este mai mult decât atâta, de la Cel-Rău este."

Răspuns utilizator avertizat