| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Am o pereche blugi care au pe alb pata galbena probabil de la stat în dulap. nu se duce la spalare, ce ar trebui sa folosesc că sa se duca?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Foloseste Nufar pentru pete, gasesti in penny si mega, poate scoate mult mai bine petele decat vanish sau clorul.

| Violleta2022 a răspuns:

Pune-i la inmuiat inainte de spalare cu apa fierbinte in care dizolvi cateva linguri de biracbonat de sodiu. lasa 2-3 ore in apa aia feirbinte, asigurandu-te ca pata este sub apa, iar dupa 2-3 ore ii scoti asa uzi (fara sa-i storci)si-i pui la spalat in masina de spalat, spalandu-i normal cu detergent.

Răspuns utilizator avertizat