| val74 a întrebat:

Am si eu o intrebare, deci vorbeam cu o persoana pe Facebook, dar de ieri acea persoana ori si-a inchis contul ori m-a blocat, deci sa va explic cand dau sa vad mesajele cu acea persoana la nume apare "Utilizator Facebook" si nu mai are nici poza, si mesajele care ea mi le-a trimis mie nu mai sunt vizibile, doar ce am scris eu se mai vede.

Si de asta as vrea sa stiu daca Facebook i-a inchis contul sau pur si simplu m-a blocat pentru ca aveam motive sa cred ca acel cont era fals sau spart.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu-i poți vedea mesajele, înseamnă că i-a fost blocat contul, până la verificarea identității. Dacă te loghezi de pe un laptop, vei vedea că scrie acest lucru (în chat).
Când cineva te blochează, mesajele amândurora continuă să existe, doar că nu mai puteți dialoga.