| irinaaa111petrooooooooooo a întrebat:

Daca sterg contul de facebook se sterg si mesajele care le-am trimis cuiva de pe acel cont de facebook? sau in loc de nume va scrie "utilizator facebook" acolo unde ai conversatia cu cineva... dupa cat timp se sterge facebook daca nu mai intru pe el, daca il dezactivez si nu il mai activez se sterge singur? help

3 răspunsuri:
| SimionAlexandru a răspuns:

Din pacate, nu se poate sterge absolut complet. Dar il poti pur si simplu bloca. Si este egal, cam cu acelasi lucru. Nimeni nu mai vede pozele, profilul, nu mai poti fi gasit pe facebook, esti "disparut" complet.
Nu e atat de rea metoda.Am aplicat-o si eu pe un alt cont de facebook, si nu ma deranjeaza deloc happy

| fetelerebele a răspuns:

Pai odatat ce iti stergi contul nu se mai vede ca ai vb cu tine acea persoana si in timp de 14 zile daca nai intrat pe el s-a sters si nu mai poti intra fiindca e sters dar eu zic ca daca ai o problema cu o persoana sau ceva de genu blocheazal bafta happy funda/?

| SweetChoco a răspuns:

Avand in vedere ca tot ce faci tu pe Facebook ramane stocat intr-o baza de date, da mesajele raman dar tu o sa fi singura care va stii de ele. Dupa ce stergi contul nu te va mai putea gasi nimeni ca si cand nici nu ai avut vreodata cont.