| asbif a întrebat:

Buna ziua am venit aici sa va adresez o intrebare care cred ca ati auzit-o de enşpe mii de ori:
Sunt o fire foarte timida cand merg pe strada mai tot timpul cu capul in pamant
- conversatii hmm foarte rar cu persoanele care nu le cunosc
- ma simt inferior oricarei alte persoane pe care o intalnesc
- sunt si foarte emotiv adica orice prostie o pun la suflet, recent am aflat ca am si nr. batailor inimii pe minut este mare.
Ceva sugestii? Sunt baiat.

4 răspunsuri:
| SerafimHD a răspuns:

Esti baiat era bine de stiut si varsta oricum e bine ca ai apelat la noi... incearca sa iesi din carapace sa fii mai sigur pe tine altfel realitatea te va lua prin surprindere intr-un moment critic!

| Sisitta a răspuns:

Pai trebuie sa fii mai dezghetat ASA ca băiat.dar dupa cum zici...ASA e firea ta de a fi..noi nu te putem ajuta.tu singur trebuie sa vreai ca sa te schimbi.

| asbif explică (pentru Sisitta):

Pai ma gandeam la ceva sfaturiiwinking Nu am fost asa tot timpul prin generala (cls 5, 6) am avut o profesoara de romana care era foarte foarte rea adica la fiecare greseala de-a mea imi comenta si ma facea in toate felurile si de aici, cred eu, ca am devenit foarte retras si inchis. straight face

| onykka a răspuns:

Buna incearca sa iti gasesti un prieten mai dezghetat care sa nu fie ca tine opusul tau o sa vezi la el ca nu e asa de greu sa nu mai fii asa socializeaza cu oricine nu trebuie sa fi sfios ca daca esti mai temut asa isi bate lumea joc de tine succes si incearca