| KapaeR a întrebat:

Vorba unui utilizator TPU: "fratilor, poveste lunga!" Am dat pana acum raspunsuri, dar se pare ca a venit si vremea mea sa pun intrebari. Am o problema! Tipic varstei, imi place de un tip din scoala de 2 luni. Totul a inceput dintr-o prostie: o prietena de-a mea mi-a zis ca i se pare dragut, chit ca mie mi se parea obisnuit. Cu timpul, am inceput sa-l observ din ce in ce mai mult, si sa ajung sa-mi placa de el. Minunat! Nu asta urmaream: sa imi placa inca de cineva pe care nu cunosc. Trebuie sa mentionez ca eu sunt o fire timida. Stiu ca nu e bine, dar ce pot face? Asta-s eu! Am incercat sa aflu mai multe chestii despre el de la colegii mei, care ii sunt amici. Printre altele, am aflat si ca are prietena. Mda... Din nou: MIRIFIC! laughing As vrea niste sfaturi in legatura cu asta. Peste o saptamana urmeaza sa merg cu colegii intr-o excursie si vine si el. Credeti ca ar fi bine sa incerc sa comunic cu el? Sau mai bine as uita? Dati-mi niste sfaturi, va rog! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este ceva chiar intalnit in multe cazuri...si mie imi place de un baiat are 14 ani dar a avut prietena dar s-a despartit de ea(cred ) in fine sa revenim... poti sa incerci sa vorbesti cat mai mult cu el chestii banale sau amuzante si sa ii zambesti increzatoare! poate cine stie unii sunt in stare sa isi lase actualele IUBITE pentru alte fete cum ti-am spus mai sus vorbeste cu el despre lucruri banale sau amuzante sau chiar despre relatii si zambeste-i increzatoare, si daca nu iti da nici un semn in autocar ca te place ii poti zice cand coborati, daca nu face el primul pas atunci poti sa ii faci complimente ca e dragut, ca are un zambet stralucitor sau mai stiu eu ce sau pur si simplu ii zici ca e dragut sau ca il placi sper ca te-am ajutat

iulyka

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intră cu el în discuție!
Distracție plăcută.
Pa, pa.

| simona_3709 a răspuns:

Daca iti place asa mult, lupta pentru el.Iti zic din start daca are prietena nu inseamna nimic, adica poate sa fie o relatie nereusita sau poate brusc sa-si dea seama ca are sentimente mult mai puternice pentu tine. Dar AI GRIJa cel mai bine e sa il cunosti tu personal nu din auzite pentru ca "lumea mananca rahat cand n-are ce face ". Du-te in excursie apropiete de el si incearca sa-l cunosti mai bine. Apoi daca esti convinsa ca il placi sau poate o sa intervina si iubirea thinking da-i de inteles ca il placi.
Daca nu-si da seama si e o mica duda, spune-i verde-n fata.
Si eu sunt la fel ca tine, timida dar trebuie sa-ti iei inima-n dintsi si sa-i spui ce simti fiind si pregatita sa primesti un refuz, nu toti spun da.
Sper ca te-am putut ajuta. P. s: Nu uita ceea ce iubesti, lupta.
Ca sa ajungi sus trebuie sa lupti, nu te multumi cu putin happy!
Numa` bine

| carnat a răspuns:

Cat timp are prietena, uita-lwinking
cand nu va mai avea prietena, abia atunci sa intrii in vorba cu el.
daca vrei doar sa il ai ca amic, atunci poti intra in vorba cu el, dar daca interesul tau e sa ti-l faci iubit, nu incerca, ca poate fata cu care e il iubeste si va suferi daca ii desparti!

| Monutza a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa discuti happy cu el sa vezi cum gandestev si daca te merita... tongue incercarea moarte n-arewinking

| Ki44 a răspuns:

Pai daca tot iti place de el, incearca sa nu mai fi timida, si sa porti o discutie cu el, vorbiti si voi despre chestii, cum ar fi muzica, ce hobby-uri aveti si multe altele, sti cum se spune ''nu lasa pe maine ce poti face azi''...deci baftakiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa intri in vorba cu el si sa il faci pe el sa te descopere fi mai misterioasa ca sa il poti face sa renunte la actuala lui prietene. bine asta va functiona daca nu e de prea mult timp cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefate ca nuh estitimida, dar fara sa comunici cu el. incearca sa comunici mult cu prietenii tai sh sa fii glumeata. da-te pe langa alti baieti care sunt in clasa cu tine sh incearca sa te imprietenestift bine cu un alt prieten de al lui. app cel mai super site cu creatzii! ft tare! http://cenacluljj.wordpress.com/poezii/

| KapaeR explică:

Mersi mult!kiss

| KapaeR explică:

Mersi mult tuturor, mai ales utilizatorilor: xXiulykaXx si Simona

| iulicutza_7544 a răspuns:

Incercarea moarte n-are, cateodata cand esti foarte indragostit de o persoana uiti si de lume si de timiditate, de tot asa mi s-a intamplat si mie. MIE IMI placea de el dar nu stiam daca el ma place pana intr-o zi cand l-am luat de mana si i-am spus''Nu imi pasa ca mai tarziu vei rade de mine sau poate vom fi impreuna dar nu mai pot rezista:TE IUBESC''si sti ce a facut? Ma luat in brate si m-a sarutat am simtit ca ma topesc, nu alta, dar oricum revenind la problema ta, incearca sa ii dai de inteles ca il placi, poate si el te place, incearca sa zambesti mereu si daca ti se iveste situatia priveste-l drept in ochi(ochii sunt oglinda sufletului)asa vei putea sa ii spui ca il iubesti fara cuvinte.Succes!