| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Ce este un cont de revolut?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ca si un cont paypal sau paysafe numai ca e de 10 ori mai bun! Are mai multe avantaje...

| gemeni6226 a răspuns (pentru lpavel):

Care ca si eu sunt interesata sa stiu.

| lpavel a răspuns (pentru gemeni6226):

Ce este mai exact iti va spune google! N-as putea sa-ti dau detalii exacte asa ca de la mine doar atat: e un cont la care se adauga si un card fizic, se poate lega acel cont la orice cont din banca sau card bancar si il poti folosi mai peste tot nu ca cardul normal de banca!

| lpavel a răspuns (pentru gemeni6226):

Am pus informatii mai exacte despre Revolut daca inca te mai intereseaza, citeste-le! happy

| gemeni6226 a răspuns (pentru lpavel):

Multumesc ai scris suficient de multe informatii inseamna ca daca eu nu sunt la curent cu toate acestea este pentru ca nu am euro si nu calatoresc nicaieri, nici bani multi nu am ba din contra mai am de platit rate la banca pana mai 2025-asa ca am retinut ca daca aceam nevoie de revolut ma impingea nevoia sa stiu mai multe dar toate aceste lucruri au picat ca nici nu calatoresc nicaieri nici nu am euro -am fost doar un pic curioasa si de cit am fost m-ai lamurit 100%sti ma joc pe telefon si in timpul jocului imi baga de multe ori reclama cu revolut si de aici interesul meu sa aflu ce e.Dar acum m-ai lamurit, multumesc acest lucru intereseaza pe copiii mei care si pleaca in strainatate si au cu mult mai mult interes sa stie si sa-l foloseasca.

| lpavel a răspuns (pentru gemeni6226):

Cu placere!

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Am revenit cu informatii ce tocmai le-am aflat...
Deci Contul revolut este un cont in care tii o suma de bani oarecare cu care poti face plati online sau in magazinele fizice!
Revolut are card virtual cat si fizic care trebuie incarcat dintr-un cont bancar, cand vrei tu!
Cardul virtual si cel fizic normal de plastic nu trebuie sa platesti nimic pentru intretinerea lor dar cel de metal e 55lei costul lunar!
Cum iti faci contul revolut? Simplu:
Descarci aplicatia in telefon din magazinplay sau ce ai tu, din aplicatia Revolut iti creezi contul cu datele tale personale apoi il incarci cu bani dintr-un cont/card bancar! Pentru ca Revolut nu e o banca, e doar o aplicatie ce se poate lega de orice banca!
Apoi are 1000 de avantaje pe care nu le pot enumera, iti spun cateva:
-plata cu revolut comisionul e zero!
-transferi orice suma de bani cuiva cu zero comision
-mergi in calatorie in orice tara, nu ai nevoie de euro sau moneda tarii respective, vei platii tot cu revolut cu un comision de cativa lei, daca ai cumpara euro ai pierde mai mult... important e sa te asiguri ca incarci contul revolut dintr-un cont bancar sau orice card bancar inainte sa pleci in calatorie!
Ai nevoie de euro, ii schimbi in revolut apoi ii scoti la bancomatul unde ai contul bancar si vei iesi mult mai ieftin!
Platile facute online, daca esti pacalit iti poti lua banii inapoi in termen de 45 zile si asta din contul revolut fara a mai merge la banca etc!
Pana acum toate bune si frumoase nu-i asa? Acum vine partea mai proasta si anume:
-daca folosesti mult cardul revolut dupa un timp iti vor cere sa dovedesti de unde ai banii, iar daca muncesti la negru, adica fara carte de munca si nu poti dovedi nimic, contul iti va fi blocat iar banii din cont retinuti!