| CdeMetal a întrebat:

Buna ziua, ce inseamna adauga prieten pe retelele de socializare? Eu nu cred ca vreau sa fiu prieteni cu aceste persoane pe Facebook, zice ca suntem prieteni dar nu-i cunosc.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o SUGESTIE... decizia finala iti apartine tie, daca vrei sa-i adaugi sau nu.

| CdeMetal explică (pentru Violleta2022):

Cum adica sugestie scrie adauga prieten eu nu inteleg de ce zice ca e prieten adauga prieten cand eu nici nu cunosc e ceva nebunesc aproape ma internez la sectia psihiatrie

| Violleta2022 a răspuns (pentru CdeMetal):

Este un serviciu de SUGESTIE prieteni, fiindac aveti pe cineva in comun sau nu, si daca vrei ii adaugi daca nu, nu-i adaugi.
Nu te obliga nimeni si din atata lucru nu trebei sa ajungi la nebuni, ca NU te forteaza sau iti baga nimnei, nimic pe gat!
ESte UN SERVICIU GRATIS, OFERIT DE fACEbOOK SI iNSTAGRAM, de a-ti sugestiona o posibila pritenei cu diversi useri.
Ignora sugestiile si nu-ti crea stres inutil, ca nu-ti baga nimeni pe gat aceste prieteni, ramanad strict la latitudinea ta daca vrei sa te imprietenesti cu ei sau nu.

| CdeMetal explică (pentru Violleta2022):

Am vorbit cu nevasta nici ea nu înțelege zice ca o insel ca vede femei ca apar sa fie prietene da eu nu am prietene femei nu inteleg de ce apare prieteni

| sierra1 a răspuns:

~inseamna adauga prieten pe retelele de socializare ~

vă vedeți reciproc pozele/postările (dacă am ințeles bine intrebarea)

| CdeMetal explică (pentru sierra1):

Da dacai sterg dupa zice iar adauga prieten iar zice de prietenie da nu-i cunosoc cum sa fie prieteni daca eu nu stiu cine ie

| sierra1 a răspuns (pentru CdeMetal):

Nu-i adaugi și aia e!

| CdeMetal explică (pentru sierra1):

Da da dupa zice adauga prieten pai cum adica adauga prieten asuma aceste retele sociale ca eu am legatura cu oameni aceia?
Cum vine asta capu meu ma doare cu aceste chesti nu pot antelege de ce asuma ca e prieteni ma face sama gandesc la sensu vieti ce naiba e in neregula ma inebuneste retelele

| sierra1 a răspuns (pentru CdeMetal):

"| CwrdeMetal: ...capu meu ma doare cu aceste chesti nu pot antelege"

nu-i bai, du-te și te culcă nițel (ai gândit prea mult), faci năniță adică apoi mai vedem...

| CdeMetal explică (pentru sierra1):

Nu pot sa dorm de 2 zile cand ma gandesc apar aceste imagini cu retelele sociale ma inebuneste intr-un fel de urlu uneori 10 minute fara sa ma opresc apoi plang si iar ma gandesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sugestii pe baza prietenilor comuni pe care îi aveți în lista.
Nu-i cunoști personal, nu-i adaugi in lista sau nu le dai accept. Simplu.

| CdeMetal explică (pentru anonim_4396):

Zice adauga prieten si ma innebunit vorbesc cu nevasta ii zic uite nevasta tu stii pe asta zice caniciea nu stie da totusi imi apare acolo adauga prieten deunde stie reteaua sociala ca e prieten.
Si aici pe TPU imi apare creca ma internez cateva zile la sapoca caci cedez nervos