| Girafavsudmf a întrebat:

Cum pot sa ma mut definitiv in America daca sunt Roman?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu poti, pentru ca sunt reguli clare si stricte care iti permit sa emigrezi acolo.
Daca ai meserii rare, daca ai premii Nobel la ceva inventii sau inovatii, daca esti multimiliardar in dolari, daca ai mai multe facultati care se cauta in America, daca esti sportiv international, sau vedeta internationala samd.
Tu ce facultati sau profesii ori calificari ai?

| Girafavsudmf explică (pentru Violleta2022):

Sunt campion olimpic la inot

| Violleta2022 a răspuns (pentru Girafavsudmf):

Daca nu esti campion international la aur sau argint, nu te baga nimeni in seama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Obtinand viza de emigrant. Si nu nu trebuie sa fii laureat al premiului Nobel cum abereaza unii pe aici... doar sa obtii drept de munca si loc de munca.

| Sofer a răspuns:

Găsești o americanca și te însori cu ea și stai la ea.