| croissant a întrebat:

Bună ziua, cum spuneam am luat al doilea interviu pentru angajare. Eu in prezent sunt angajata ca educatoare! Însă la al doilea job ( casier) mi s-a cerut sa aduc o adeverință de la locul de muncă! Trebuie sa ii spun directoarei că lucrez? Și că adeverința este pentru al doilea loc de muncă? Mi se va scădea din salariul din cauza impozitului?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Pai prin faptul ca mergi si o va semna trebuie sa specifice pentru ce ai nevoie de adeverinta...deci da

https://www.bestjobs.eu/......n-romania/

| croissant explică (pentru aditimus):

Și mi se va scădea salariul la primul job?

| suntserios a răspuns (pentru croissant):

De ce sa ti se scada salariu?

| croissant explică (pentru suntserios):

Faptul că îmi plătește impozitul...

| suntserios a răspuns (pentru croissant):

Si ce daca iti plateste impozitul?
Fiecare angajator iti plateste impozitul aferent venitului brut negociat la angajare

| aditimus a răspuns (pentru croissant):

De ce sa se scada?
Doar daca scazi numarul de ore din norma intreaga.