| andreea91ral a întrebat:

Bună ziua! Dacă am fost victima unei infracțiuni în online (cineva mi-a spart contul de Facebook, a scris în numele mele prietenilor din listă, după care a șters mesajele, ca eu să nu le mai văd) pot depune o plângere la Poliție? Sunt șanse reale ca cineva să ia în serios acest caz? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Daca e vorva de cateva mesaje, nimic mai grav nu te va baga nimeni in seama. Poti vorbi la politie dar sunt sanse mici sa te ajute.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deși e o infracțiune că ți a accedat contul mă îndoiesc că poliția va face ceva pentru câteva mesaje trimise.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Trăim într-o țară în care nu se rezolvă asasinate în stil mafiot, spargerea unui cont de Facebook e ultima problemă.
Eu zic să raportezi contul vechi și să îți faci unul nou.