| AncaCristescu96 a întrebat:

Doresc sa imi fac un tatuaj pe o zona cu vergeturi, ca sa le acopar. Daca mai sunt persoane care si-au acoperit vergeturile cu tatuaje, imi puteti spune in ce masura nu se mai vad vergeturile? Sunt acoperite complet de culoare sau se vad in continuare?

1 răspuns:
| Vanishgold a răspuns:

Nu le poți acoperi. Se vor vedea prin tatuaj și nu va fi prea estetic, acum depinde și cum arata. Dacă sunt din alea roșii și se vad tare, se vor vedea și după tatuaj, dacă nu sunt foarte vizibile, posibil sa fie acoperite, dar nu-ți recomand pentru ca te va durea foarte foarte tare din cauza ca pielea e mai subțire.