| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 8 ani am suferit de depresie, intre timp am avut 3 recaderi, am urmat tratament medicamentos, nu am fost la control de 4 ani, am renuntat la un medicament fevarin si am ramas doar cu jumatate de tableta de levomepromazin, Medicul mi-a zis sa i-au pana o sa ma simt foarte bine.
Acum nu sunt bine, am prea multe probleme: in casnicie, dar si financiare, dar nici nu ma simt foarte rau ca inainte.
Dar cu ajutorul celor dragi o sa trec prin toate.
Dar as vrea sa dau nastere unui copil.
As vrea sa stiu daca este vreo femeie care a suferit de depresie inainte de sarcina si daca in timpul sarcinii sau dupa sarcina, depresia s-a agravat.
Mai vreau sa stiu daca a luat medicamente pentru depresie pe timpul sarcinii.
NU MA INTERESEAZA RASPUNSURI DATE DE PE NET, VREAU SA MI SE POVESTEASCA DESPRE UN CAZ CONCRET.
Va multumesc.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa-ti intrebi medicul psihiatru care te-a monitorizat inca de la debutul afectiunii --- el este singurul, cel mai in masura sa formuleze o parere, sfat, recomandare legata de o decizie atat de importanta ca aceea de a concepe un copil. Sfatuieste-te cu medicul tau! Numai bine!