| Denisa123Deeni a întrebat:

întâmpin o problema la conectarea pe Facebook de pe iPhone 8. Mi-am uitat parola de pa contul de Facebook, am dat sa o recuperez mi-am creat o parola noua, doar ca problema e ca îmi cere codul de confirmare prin sms, problema e ca nu am primit nici un cod și tot apăsând pe " retrimite codul " mi s-a cam blocat aceasta opțiune, adică primesc asta : " îmi pare rău ai încercat de prea multe ori retrimiterea codului, încearcă mai târziu " întrebarea mea este... pot încerca mai târziu o sa meargă? Sau necesita alt cont de Facebook?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dar ai acces la numărul de telefon care e asociat contul?

| Denisa123Deeni explică (pentru Andreeush):

Da am acces, problema e ca nici in momentul de față nu functioneaza nu primesc nici un sms...

| adryang78 a răspuns:

Așteaptă 24 de ore și solicită un nou cod.
Amintește-ți ce număr de telefon ai pus pentru recuperarea contului, s-ar putea să nu-l mai ai, altfel nu-mi explic de ce nu-ți vine sms-ul.