| Anaxox a întrebat:

Buna ziua!

Prietenul meu este in Kurdistan si m-a intrebat cam ce as vrea sa imi aducă de acolo.
As vrea ceva specific tradițional, insa nu am idee cam ce au ei acolo.
Am căutat pe internet poze cu lucruri tradiționale, insa nu am gasit nimic concret.
Știe cineva vreun cadou frumos so tradițional?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti aduca "Burka" ca sa te obisnuiesti cu el. Este voalul pe care-l poarta femeile musulmane si pe care n-au voie sa-l dea jos de cat in fata sotului. Mai citeste si pe aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Voalul_islamic

| Anaxox explică:

Multumesc frumos, insa el si familia lui nu respecta aceasta regula, nu pun accent pe acoperirea femeii deloc, se îmbraca normal. Nu sunt religiosi (Doamne ajuta!) )):*.