| alecsandruelena a întrebat:

sunt insarcinata in 2 luni si lucrez la o firma din mai.am o sarcina cu problema si am stat in concediul medical o luna, am anuntat la servici, am dus concediile medicale si seful mi-a spus ca le aduc degeaba ca nu are ce sa fac cu ele.si nici nu vrea sa imi mai dea adeverinte ca sunt angajata si ca imi plateste contributiile.presupun ca mi-a inchis cartea de munca.are dreptul? ce pot sa ii fac? precizez ca nu mi-a dat nici un ban cat am stat in concediu medical.va multumesc

2 răspunsuri:
| iamy a răspuns:

La ITM trebuie sa faci reclamatie! Protectia muncii.Sau mai simplu consulta un jurist chiar si on-line.Sarcina usoara.

| Ralucutza a răspuns:

Nu are dreptul. Fa-i reclamatie la protectia consumatorului ca abuzeaza de angajati. Sarcina usoara!