| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună ziua TPU pentru cei care sau uitat la fate(animeul) stiti daca e bine in ce ordine mă pun să mă uit:
1. Fate/Stay night
2. Fate/Stay night:Heaven's feel toate 3 filmele
3. Fate/Zero
4.Fate/Apocrypha
5.Fate/Extra last encore
6. Fate/Grand order:first order
7. Fate/grand order the moviebig grinivine realm of the round table camelot
8. Fate/Grand order-absolute demonic front:Babylonia
9. Fate/Grand order:Final singularity
Este bună ordinea in care să mă uit?

3 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Bună! Chiar acum vizionez eu seria Fate:
Eu am inceput cu
1. Fate Zero (s1+s2)
si acum continui cu
2. Fate Stay Night

Este puțin ciudat deoarece am ales sa ma uit cronologic la acțiune, dar seriile sunt fix invers.
Adica actiunea incepe cu Fate Zero si continua cu Fate Stay Night.
Dar fate stay night a fost scos in 2004 iar fate zero in 2011 ceea ce este o mare diferență de grafică si o oarecare diferență de actiune...

Oricum dupa ce termin Stay Night vreau sa o iau cronologic fix dupa cum au fost scoase sezoanele, încât sa las ce este nou la urma happy imi poti lasa mesaj daca dorești sa iti refac lista

| Habarnuamcenumepum explică (pentru MValentin):

Doar ca exista o problemă până dumneavoastră mi-ați răspuns eu am terminat deja fate stay night si si fate stay night unlimited blade works acum sfatul care mil poti da este sa ma uit la cele trei filme heavens feel say sa ma uit la fate zero si apoi la cele 3 filme heavens feel?

| MValentin a răspuns (pentru Habarnuamcenumepum):

Hmm... recomand sa te uiti la fate zero cat mai rapid acum, deoarece sunt foarte multe chestii explicate, așadadar actiunea va capata mult mai mult sens