| alexandru220 a întrebat:

Buna ziua TPU. Unde credeti ca se traieste mai bine in Statele unite sau Germania? Doresc o descriere. Multumesc!

3 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Amandoua.

| ChrystianSandu a răspuns:

In Germania. Euro-ul este peste dolar, somajul este mai mic in Germania. PIB-ul pe cap de locuitor este mai mare in Germania. Curând America o sa cada, deoarece este bazata pe visul american care spune: Fa bani, fi popular, automat inseamna sa fi prost si sa te crezi seful lumii. Sa nu uitam ca si imperiul roman a cazut. Oricum este cu mult mai bine in Germania, salariul minim este mai mare decat in America + poti veni oricand in Romania.

| AndreeLolla a răspuns:

In statele unite, vorbesc engleza. e mai usoara.