| BaNkAi a întrebat:

Buna ziua TPU, vreau sa creez un site de socializare, gen facebook, ma pricep foarte bine in php, html, etc...dar nu prea stiu sigur ce host mi-ar trebui pentru inceput, desigur, cam cati rami ar trebui sa aiba webhostul? Eu as lua unul de 2 gb rami, procesor Intel core de vreo 3x2...banda nelimitata, eu zic asta pentru inceput, deja am facut siteul de socializare pe un webhost free, dar l-am pus pe free pentru teste doar.

Deci voi ce spuneti? Cam ce webhost ar trebui pentru inceput?

P.S.: Recrutez oameni pentru echipa, si daca se poate sa poata da si ei cate 5 euro cel putin, pentru webhost lunar pana incepem sa facem bani din site.

1 răspuns:
| lilyakul a răspuns:

Sugerez pentru inceput sa incerci un virtual host (cu un minim de 512 ram), ca sa incepi proiectul, urmand ca pe viitor in functie de numarul de vizitatori/zi sa treci la un dedicat, in functie la fel de traficul zilnic, pe care il poti contoriza concret doar dupa lansarea "proiectului"