Întrebare recomandată | Lidia9494 a întrebat:

Va rog tratați întrebările cu seriozitate.
Doamnelor, care este întâlnirea perfecta pentru voi?
Domnilor, unde le-ati duce intr-un buget de pana la o mie de lei?
Cel mai creativ răspuns (dar tratat cu seriozitate) va fi premiat.

Motivul: se aproprie aniversarea relației. Dupa o relație îndelungată, am cam epuizat majoritatea ideilor.
Locația noastră actuala: un orășel din judetul Bihor la 40 Km de Oradea si 113 km de Cluj-Napoca. Orășelul este lipsit de atractii turistice. Cea mai buna opțiune de deplasat ar fi Oradea.
Buget: 1000/1100 lei
Vârsta: m19 f17
Permis de conducere: -

Îmi doresc ceva de-a dreptul impresionant si original, toți cei care veți răspunde veți avea recunoștința mea.
PS*: Nu sunt o persoana de bani gata, acestea sunt economiile mele.
Va mulțumesc!

18 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Depinde de ce ești dispus/ă să faci. Ținând cont că e încă iarnă, de ce nu mergeți la Arieșeni sau Cavnic? Ai putea de asemenea să dispari puțin în timp ce ea e pe pârtie și să-i pregătești o surpriză în cameră. Inventează tu ceva, găsește ceva original cu care s-o surprinzi. Îi pregătești masa: Te chinui și tu să gătești niște paste sau ceva, cu niște lumânări, un trandafir, etc. Mai spre seară, mă gândesc că știi ce să faci.
Nu uita de suvenir, baftă!
P.S: Nu știam dacă ești fată sau băiat așa că am ghicit.

| Lidia9494 explică (pentru LoveSleep):

Multumesc... mai astept propuneri

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Mie mi-ar placea sa mergem la o piesa de teatru/un concert simfonic/un film foarte bun si dupa la cina, intr-un restaurant intim, elegant, cu muzica de calitate, eventual romantica, si mancare bine gatita! Si sa ne oferim unul altuia cadouri, nu neaparat scumpe, dar in consonanta cu gusturile celuilalt (intr-un an de relatie ar trebui sa le cunosti destul de bine).

| Mihai437 a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Serios? Teatru? laughing Concert simfonic? Da cati ani ai? 89? Sunt tineri, vor avea timp si pentru asta! Auzi tu concert laughing))

| Lidia9494 explică (pentru Cameliapantiru):

Este cel mai plauzibil răspuns primit pana acum. Mulțumesc. Dar încă sunt în căutarea a ceva putin mai creativ și inedit. Te voi contacta. Mulțumesc din nou

| Lidia9494 explică (pentru Mihai437):

Mihai, mulțumesc pentru primul răspuns. Il voi lua în calcul! Putin de aici putin de dincolo si se conturează o idee. Dar inca astept, nu stiu, ceva inedit, a cărei reacție rezultata sa fie WOW. mic update: Deplasările in afara tarii sau peste noapte ies din calcul

| RedDeath a răspuns:

Deci depinde de cum e vremea. Ai putea sa organizezi undeva afara, sa pui ceva lumanari pe ici si colo, sa aduci o masa si alte decoratiuni in natura, unde sa mancati ceva gustos. dupa care, sa mergeti in dormitor, unde sa fie iar lumanari, si/sau petale de trandafir, etc.

Deci, stai la casa sau la bloc? esti aproape de vreun loc ferit de public? sau nu poti ajunge la unul decat cu masina?

| Lidia9494 explică (pentru RedDeath):

Mulțumesc pentru răspuns. Am făcut deja acest lucru într-o vreme, iar totul a decurs haotic datorita vântului. Da, sunt aproape de natura, dar majoritatea surprizelor de genul au sfârșit distruse de vreme. Efectiv am făcut cam totul. Iar faza cu dormitorul iese din calcul. Mulțumesc din nou

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Buna. ai putea totuși sa mergeți într-un loc romantic la o cabana și pui petale de trandafir pe gresie de la ușă pana la dormitor și pui și perna cu inima mare pe mijloc de la pat și lumânări în loc de bec și muzica

| Lidia9494 explică (pentru Caricaturistafaralimite):

Mulțumesc de sugestie, dar fără chestii erotice

| Anonim340 a răspuns:

Întâlnirea perfecta pentru mine, este doar o ieșire in oraș. Dar o intalnire romantica. Nu trebuie sa dai 1000 de lei pentru ea, dar poti sa dai, sa zicem, 100-200 lei pentru cina + cadou. Si cadoul ar putea fi ori un trandafir, ori un ursuleț dar de-ala mare happy ori cum se face mai nou, un cățeluș. Atât ar fi...si sa stii ca nu trebuie sa dai milioane, o fata care te iubește te accepta cu sau fără bani!

| NaomyTommy a răspuns:

Cel mai bine e sa o surprinzi acasa cu caldurica si cu mancarica si curatenia gata facuta toata + ca i-ai daruii un inel sau ce ii place ei.la multi ani!

| Lidia9494 explică (pentru NaomyTommy):

Mulțumim, relația nu a ajuns la acel nivel încât sa pot face asta

| Mihai437 a răspuns:

Nu trebuie sa faci cine stie ce lucruri impresionante.
Poti sa te duci la un restaurant fara sa cheltuiesti mii de lei. Puteti sa va faceti cate un mic cadou. Si stai noaptea cu el/ea si puneti-va cate o mica dorinta. Clar nu ve-ti uita niciodata. La mine a mers intotdeauna., Baiatul ar putea sa cumpere un ursulet de plus, cu un tricou care are imprimata o poza de-a voastra. Ceao. Sper ca te-am lamurit putin,. Trebuie sa fie ceva minunat, ceva special,! Incearca sa-i faci un cadou facut de manuta ta. Va aprecia foarte mult. Bafta, si da. sa va tina happy

| Lidia9494 explică (pentru Mihai437):

Cu respect, apreciez simplitatea, dar acest eveniment nu îl celebrez zilnic. iar de oferit atenții ii ofer zi de zi. Imi doresc ceva special acum. Multumesc

| Mihai437 a răspuns (pentru Lidia9494):

Fugi cu el in Milano, sau Paris,. Ati putea sa mergeti impreuna la poarta sarutului,

| Lidia9494 explică (pentru Mihai437):

Milano / Paris se încadrează in 1000 lei? Ma tem ca nu... Multumesc