| anncky a întrebat:

BUNAA.FUNDA.1. mi-am luat o sticluta mica de ulei de ricin, cat ar trebui sa folosesc o dta[pentru par], 1-2 lingurite? 2. voi de cate ori folositi uleiul de ricin pe saptamana? 3.Trebuie sa dau numai la radacina sau si putin la varfuri?

1 răspuns:
| VanillaBl a răspuns:

Ar trebui sa dai decat la radacina si sa il tii pe cap 30 min. O masca din usturoi frecat cu ulei de ricin ar fi ok daca vrei sa iti creasca parul. Radacina nu are nici o treaba cu cresterea parului( contrar multor sfaturi date de Coafeze). sora mea e hairstylist si taiatul varfurilor se face decat pentru a scapa de varfurile deteriorate, cresterea e de la radacina nu de varfuri. Sper ca ti-am fost de folos! Funda?big grin