| DragosCobra1 a întrebat:

Salut, am terminat scoala profesională, iar acum după 2 ani de la absolvire, vreau să mă înscriu la liceu și să i-au bacul. Am o sperantă ca nu e prea târziu dar totusi foarte multe temeri. Nu stiu cum să fac acest pas. A mai fost cineva intr o poziție asemănătoar?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Te înscrii la seral și faci încă 3 ani de liceu, adică clasele 11, 12 și 13, susții bacul și rămâi și cu calificarea și ai și bacul.
Bafta!

| Lupică27 a răspuns:

"să i-au bacul." Ce sa zic...la romana sigur nu iei.

| MistarGoGu a răspuns:

Este o vorba : Bate fierul cat e cald! Daca mai lungesti mult decizia iti vei face singur greutati cu materia!
Temeri in legătură cu ce? Cu prezența la cursuri, cu anumite materii? Daca vrei evolutie profesionala si un job mai bine plătit eventual sa iti faci o afacere din meseria făcută in scoala!
Ce profesionala ai absolvit? Ce domeniu?