| anonim_4396 a întrebat:

>Bunaaaa!big grin< Am si eu o intrebarebig grin Ce carti imi recomandati sa citesc?[autori romani sau straini]. Carti care v-au impresionathappy. P. S. am trecut clasa a 9-a poate va ajuta cu cevahappy

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Buna.
Enigma Otiliei, Bietul Ioanide - George Calinescu
Morometii, Delirul, Cel mai iubit dintre pamanteni - Marin Preda
Elevul Dima dintr-a saptea, Scrisoare de dragoste, Invitatie la vals - Mihail Drumes
Dama cu Camelii Alexandre Dumas fiul
Rascoala, Padurea Spanzuratilor - Liviu Rebreanu
Ultimul Mohican - James Fenimore Cooper
Un yankeu la curtea regelui Arthur - Mark Twain
Vin ploile - Louis Blomfield
Shogun - James Clavell
Anna Karenina - Lev Tolstoi
Doctor Jivago- Boris Pasternak
Astea sunt doar cateva din cate am citit si m-au impresionat.
Numai bine!

2 răspunsuri:
| fevrier a răspuns:

Citeşte tot ce prinzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Autori straini.Pentru clasa a9-a cartile astea sunt usoare