| princess01 a întrebat:

Ce carti de aventura imi recomandati sa citesc? (dar scrise de autori straini)daca am minim 10 raspunsuri va dau fundite tuturor:*:::XX

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Ceva mai usurel big grin "Aventurile lui Tom Sawyer" de Mark Twain, cartile lui Jules Vernes ("Cinci saptamani in balon", "Calatorie in centrul pamantului" etc.), "Robin Hood", dar poti incerca si "Harry Potter" daca nu-ti displace.

| Lecsa a răspuns:

Pai mie imi plac : Pretty little liars (Micutele mincinoase) de Shara Shepard, The Vampire Diaries (Jurnalele Vampirilor) de L. J. Smith, Amurg de Stepheniei Meyer, Harry Potter de J. K. Rowling, The Last Song de Nicholas Sparks, Draga John de Nicholas Sparks. Cam astea sunt pe gustul meu. Sper ca te-am ajutat:*