| adelinsmecheru1997 a întrebat:

Ca sa aiba loc un razboi clasic nu nuclear trebuie sa accepte si Rusii si NATO? Si 2. Putin doar el decide nu mai sunt si altii care sa refuze?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Puțin nu dorește în realitate decât să își arată coitele. Știe clar că în orice fel de conflict cu NATO pierde în câteva zile.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Război clasic este deja. Război nuclear nu dorește nimeni.

| adelinsmecheru1997 explică (pentru sadrian46):

Pai si nici Putin nu doreste? 2 pai si va fi clasic Rusia nato? ma indoiesc, ar pierde Rusia oricum! si 3. daca am iesi din Nato vreodata oare ne-ar ataca cineva? cu ce scop? si oare daca suntem tara mica nu trebuie obligatoriu sa fim in Nato sau intr-o alianta ceva?

| sadrian46 a răspuns (pentru adelinsmecheru1997):

Nu este obligatoriu. Sunt țări nealiniate car supraviețuiesc astfel. Elveția, Austria.

| suntserios a răspuns (pentru adelinsmecheru1997):

Puțin nu dorește în realitate decât să își arată coitele. Știe clar că în orice fel de conflict cu NATO pierde în câteva zile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uite că nu le este frică.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu putem ieși din NATO, o dată intrați. Vreodată, nu știm ce se va întâmpla.