| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ca sa fi apreciat de catre societate trebuie sa urmezi unele reguli impuse de societate? Societatea a creat unele reguli pe care daca le urmezi si le castigi te va aprecia? De exemplu trebuie sa ai o scoala,sa stii sa scrii,sa urmezi o facultate, sa ai o meserie, sa ai o casa si o familie si sa ai banii tai ca sa fi apreciat de catre societate? Daca eu nu urmez regulile astea atunci societatea se va uita urat la mine si ma va considera un ratat?

3 răspunsuri:
| sprezero a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| sprezero a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Mai bine sa fii tu multumit de tine insuti decat societatea. Ea nu-ti ofera nimic.
It's up to you! - cum ar zice un filozof in viata